Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Експертне обговорення: якою буде процедура продажу майна банкрутів в Україні?

Експертне обговорення: якою буде процедура продажу майна банкрутів в Україні?

15 квітня Президент Порошенко підписав Кодекс України з процедур банкрутства. Відповідно до окремих статей Кодексу, майно банкрутів – підприємств та фізичних осіб – має продаватися на електронних аукціонах через дворівневу електронну торгову систему. Саме це і стало предметом експертного обговорення в офісі РПР 16 травня.

Представники громадських організацій Transparency International, Центру економічної стратегії, Національної спілки арбітражних керуючих та ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» зазначили, що відповідно до статті 68, порядок проведення електронних аукціонів визначає Кабінет Міністрів України, зокрема Міністерство юстиції України, як державний орган з питань банкрутства, має можливість монополізувати всю сферу банкрутства в своїх руках, а отже, може містити корупційні ризики.

Експерти наголосили про необхідність запровадження прозорої системи електронних аукціонів із вільним доступом учасників до торгів та відкритим кодом, до якої є довіра суспільства та держави, аби збільшити відсоток повернення заборгованості банкрутів.

 

Цей захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ