Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Як запобігти насильству у громадських місцях?

Як запобігти насильству у громадських місцях?

Упродовж трьох років ми працювали над підвищенням рівня обізнаності громадян щодо гендерної рівності, попередження та зменшення ризиків сексуального насильства. До проєкту долучилися мешканки та мешканці, поліція, влада та активісти 29 громад Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Ми провели понад 150 воркшопів та інтерактивних діалогів щодо гендерної рівності, шанобливих стосунків та запобігання насильству. До наших заходів долучилися понад 3000 мешканців та мешканок цільових громад.

До Всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства» ми провели онлайн-кампанію проти гендерно зумовленого насильства, яка охопила близько 200 тисяч мешканців України.

Унікальність цього проєкту – у пілотуванні Флагманської ініціативи ООН Жінки в Україні «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат» у Рубіжному. Мета ініціативи – розробити та впровадити інструменти й політики із запобігання сексуальним домаганням у місті.

Так, ми провели аудити безпеки громадських просторів Рубіжного. Результати аудитів стали основою місцевих бюджетних програм для покращення громадської інфраструктури, й, відповідно, зниження ризиків сексуального насильства.

Після прийняття програми з безпеки у Рубіжному, за підтримки УФГЗ аудити безпеки були проведені ще у 14 громадах на Сході України. За їхніми результатами 9 громад розробили та прийняли власні програми з безпеки.

Ми пишаємося, що саме команда УФГЗ пілотувала ініціативу «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат» та підтримала перші 10 українських громад у створенні безпечного простору для жінок та дівчат!

Джерело: “HealthRight International”

ВГОРУ