Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Як виглядають Мазепа, Бандера та Петлюра у 21 столітті – виставка 24/7 на Хрещатику

Як виглядають Мазепа, Бандера та Петлюра у 21 столітті – виставка 24/7 на Хрещатику

З 23 серпня в центрі Києва мешканці та гості столиці знайомляться з героями українського духу в новому світлі. Осучаснені портрети Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери представлені у вигляді їхніх Facebook-акаунтів. Їх презентували під час виставки «Фактор свободи», яка відкрилася у столиці до Дня незалежності України.

Організатори виставки – Український інститут національної пам’яті та Центр Досліджень Визвольного Руху – зазначають: «Біографії цих постатей дуже різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями».

Фактор – це рушійна сила. Фактором свободи є людина, в нашій ж історії серед борців за свободу були три людини, іменем яких називали весь народ. Мазепа, Петлюра та Бандера – це українські фактори свободи. Але попри це філософське визначення у виставці ми подивимося на них як на людей. Які б вони постили фото? Кого зафрендили? Де їздили? Хто був у їхній команді? І найголовніше – які рішення вони приймали. І так, ці рішення не були ідеальні, вони мали плюси і мінуси, як і будь-яка життєва ситуація. Цей проект про трьох лідерів, в ньому немає ні нафталіну ні бронзи, є критичне осмислення, є трохи жартів, є повага до вчинків. Мабуть, є уроки, але їх треба знаходити кожен для себе, – пояснює співавторка виставки Ярина Ясиневич.

З ким спілкуються наші герої у соцмережах, кого б вони зафрендили? Які цитати використовують, скільки мають фоловерів? Куди їздять подорожувати і як це відображено на гугл-мапі? Про все можна дізнатися, відвідавши виставку 24/7 «Фактор свободи» на Хрещатику біля будівлі Головпошти.

ВГОРУ