Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Як реформувати культуру

Як реформувати культуру

28 травня експерти групи РПР Культура провели круглий стіл в Українському Кризовому Медіа Центрі на тему «Як подолати імітацію. Стратегія розвитку культури: ризики та перспективи» за участю міністра культури В’ячеслава Кириленка, народного депутата та члена Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Мустафи Найєма, директора Українського центру культурних досліджень Олександра Буценка та голови правління Центру розвитку музейної справи Владислава Піоро та інших експертів культурної сфери.

Під час круглого столу експерти дискутували та обговорювали Стратегію розвитку культури підготовлену Міністерством Культури. Експерти групи РПР висловили свою позицію щодо документу: відповідно до положення 2.3. Плану дій Уряду «Приведення основних завдань і функцій Міністерства культури у відповідність з європейськими практиками і принципами, реформування його структури» перша частина Стратегії мала бути присвячена тому, яким чином реформується радянська структура, яка нам дісталася в спадок.

«Розвиток культури має бути невід’ємною частиною Національної стратегії безпеки держави. На жаль, в проекті Стратегії від Мінкульту і в нещодавно презентованій Адміністрацією Президента Стратегії нацбезпеки цей пункт відсутній», – зауважив арт-менеджер Володимир Кадигроб.

Також учасники заходу обговорили законопроект №2669 та запропонували важливі пункти, які потрібно доопрацювати. Член групи Культура РПР Віктор Рубан зауважив, що є три реперні точки, на яких наголошує група: «Перший пункт – прозорість процедури формування конкурсного відбору. Те, хто вибирає, визначає те, як ця процедура проводитиметься.  Друге – кандидат на посаду повинен подавати програму, яку він здійснюватиме та підтверджувати професійну компетентність зі своєї теми. Також ми пропонуємо створити орган Піклувальної ради, місія якого контроль і моніторинг кандидата на посаді, як його дії відповідають заявленій програмі».

«Культура – не сфера, не галузь і не сервіс. Вона не обслуговує, – говорить головний експерт групи РПР Культура Наталія Кривда. – Це ДНК нашого існування. Ми хочемо змінити ставлення до неї».

ВГОРУ