Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Як привести інвестиції в Україну: три поради Томаша Фіали

Як привести інвестиції в Україну: три поради Томаша Фіали

Щоб збільшити іноземні інвестиції, треба дотримуватися принципів верховенства права та повернути довіру до судів і органів правопорядку. Про це 22 травня заявив Президент Європейської Бізнес Асоціації, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, під час Форуму РПР.

  1. Призначити реформаторів з високою репутацією та довіра до судів

Обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення в Україні складає лише $ 1 153 – за цим показником країна займає останнє місце серед європейських держав, що розвиваються. На думку інвесторів, найбільшими перешкодами для іноземних інвестицій є розповсюджена корупція та недовіра до судової системи.

Серед головних пріоритетів для новообраного Президента України на наступні півроку інвестори зазначають ефективну боротьбу з корупцією та призначення на ключові посади реформаторів з високою репутацією.

“На жаль, перші призначення новообраного Президента України не дуже відповідають вказаним критеріям: негативна реакція іноземних інвесторів відобразилася на вартості єврооблігацій. Серед інвесторів з’явився певний скепсис щодо нового голови Адміністрації Президента, наближеного до одного з українських олігархів”, – говорить гендиректор Dragon Capital.

  1. Перезавантажити антикорупційні органи

В наступні півроку негативно вплинути на бізнес можуть потенційні кроки новообраного Президента України, такі як відхід від західного зовнішньополітичного вектору та перешкоджання діяльності антикорупційних органів, – вважають інвестори.

“Головними пріоритетами на наступні 5 років є перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), реформа органів правопорядку, а також відкриття ринку землі та прозора приватизація великих підприємств”, – зауважив Томаш Фіала.

  1. Синергія бізнесу та громадськості

“Після кризи 2014-2015 років бізнес і громадянське суспільство активно співпрацюють над: відновленням макроекономічної стабільності, боротьбою з корупцією, запуском нових антикорупційних органів, тиском на владу для автоматичного відшкодування ПДВ, запровадженого у 2017 році”, – сказав Фіала.

Наразі бізнес почав послідовно, хоча й у недостатній мірі, підтримувати громадянське суспільство, зокрема у фінансовому плані.

“Dragon Capital витрачає на підтримку громадськості та ЗМІ  декілька мільйонів гривень на рік. Ми вважаємо, що ця інвестиція допоможе збільшити “спільний пиріг” [дохід для підприємців – РПР] в Україні для всіх”, – підсумував Президент Європейської Бізнес Асоціації.

Томаш Фіала узагальнив пропозиції у презентації.

ВГОРУ