Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Як не допустити повторення Чорнобиля в українських містах

Як не допустити повторення Чорнобиля в українських містах

2 листопада о 9:30 в приміщенні Українського кризового медіа-центру за ініціативи Реанімаційного пакету реформ відбувся прес-брифінг стосовно обговорення проекту Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

Прийняття цього законопроекту необхідне, щоб не допустити загострення екологічної ситуації та настання безповоротних наслідків й аварій, що зашкодять і довкіллю, і людському здоров’ю. Питання встановлення чітких правил оцінки впливу на довкілля в Україні ніколи не було пріоритетом для влади. Починаючи від наслідків Чорнобильської катастрофи і закінчуючи діяльністю заводів, які зафарбовують міста різнобарвними кольорами, Україна щоденно демонструє нестачу дієвого законодавства щодо оцінки впливу на довкілля. Саме зміна законодавства щодо оцінки впливу на довкілля дозволить жителям міст впливати на те, як будуть побудовані та яким чином функціонуватимуть ті об’єкти, які впливають на природне середовище, в якому ми всі живемо та працюємо.

Під час брифінгу Ганна Вронська, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції, зазначила, що ЄС вже давно чекає на прийняття цього законопроекту, що передбачено Угодою про Асоціацію. Пані Ганна зазначила також, що прийняття закону “Про оцінку впливу на довкілля” є однією із умов надання фінансових інвестицій для Украіни з боку ЄС.

 

Остап Єднак, народний депутат України та один з авторів законопроекту, відзначив, що ВРУ необхідно активізувати зусилля на захист навколишнього природного середовища і активніше попрацювати над розробкою та прийняттям низки важливих євроінтеграційних законів у цій сфері.

Ганна Гопко, народний депутат України та співавтор проекту закону, підкреслила, що його прийняття дозволить підняти міжнародний імідж країни та виконати зобов’язання за низкою міжнародних угод, що є особливо актуально перед міжнародною конференцією з питань зміни клімату.

Згідно із запропонованою у законопроекті моделлю, оцінка впливу на довкілля включатиме повноцінне залучення громад до процесу оцінки звітів щодо впливу на довкілля, а також врахування думки жителів під час формування проектів рішень, які можуть мати вплив на навколишнє природне середовище.

А тому представники екологічних та правозахисних  громадських організацій, що об’єдналися в групу РПР-довкілля, домагаються прийняття цього законопроекту.

ВГОРУ