Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Вища кваліфікаційна комісіє суддів, де наш стілець? – Михайло Жернаков

Вища кваліфікаційна комісіє суддів, де наш стілець? – Михайло Жернаков

Позначки:

Вже з наступного вівторка, 12 лютого, остаточно вирішиться чи зможуть обійняти посаду суддів Верховного Суду низка суддів, щодо яких Громадська рада доброчесності ухвалила негативні висновки. Це судді, які не декларують або не можуть пояснити свої статки, які забороняли Майдан, які безпідставно приватизували службові квартири.

Днями раніше Вища кваліфікаційна комісія суддів не знайшла підстав для припинення їх участі в конкурсі до найвищої судової інстанції. І тепер за законом остаточне рішення має прийняти пленарний склад ВККС – щоб такі судді могли бути призначені, має назбиратися 11 голосів із 16.

Відповідно до закону має право взяти участь у цьому засіданні і представник Громадської ради доброчесності – представити висновок, задати незручні запитання кандидату, отримати відповіді, які подекуди абсурдні, що може мати наслідком припинення участі такого кандидата в конкурсі. В цьому, власне, й полягає ідея.

Принаймні, так було на минулому етапі конкурсу до Верховного Суду, прозорістю якого так пишається Президент Порошенко. Але цього разу Вища кваліфікаційна комісія суддів, очевидно, вирішила що прозорості забагато і… повідомила представників ГРД, що на пленарні засідання їх не допустять. Найцікавіше, що зробила це Комісія після заклику ГРД і низки громадських організацій не порушувати вимоги закону і розглянути ці висновки в присутності представників громадськості.

Сьогодні з аналогічним закликом до ВККС звернулися експерти РПР.

Якщо рішення ВКС залишиться незмінним, це вчергове підірве легітимність конкурсу до Верховного Суду, з якого всупереч ідеям, закладених у судову реформу, фактично викинуть представників громадськості, як це зробили раніше з кваліфікаційним оцінюванням суддів.

Тут є повний текст заяви. У Вищої кваліфікаційної комісії суддів є достатньо часу і організаційних можливостей прийняти правильне рішення. Зрештою, голова ВККС Сергій Козьяков неодноразово заявляв, що для ГРД захоче повернутися до процесу оцінювання суддів, у залі засідання комісії завжди є стілець для її представника. Шановні колеги, ми б хотіли його зайняти цього вівторка.

Михайло Жернаков для Української Правди

ВГОРУ