Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > ВВП України у 2021 році зросте на 4,3%, – економісти

ВВП України у 2021 році зросте на 4,3%, – економісти

Економіка України зросте на 4,3%. Це результат січневого економічного  прогнозу на 2021 рік від Німецької економічної команди (GET) та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), м. Київ.

Світова пандемія суттєво вплинула на українську економіку протягом 2020 року. Однак завдяки минулим економічним реформам країна ввійшла у цією кризою набагато краще підготовленою, ніж у минулому. В результаті реальний ВВП скоротився набагато менше, ніж за будь-якої попередньої економічної кризи. Варто відзначити реформи, що забезпечили гнучкий режим обмінного курсу, надійну банківську систему, політику інфляційного таргетування з боку Національного банку та фіскальну консолідацію попередніх років. Крім того, географічна диверсифікація експорту допомогла економіці легше пройти кризу.

На 2021 рік ми очікуємо відновлення економіки за рахунок зростання приватного споживання з боку попиту та збільшення виробництва у промисловості, транспорті а також у сільському господарстві з боку пропозиції. Цьому буде сприяти відновлення економіки в країнах-партнерах та збільшення торгових потоків. Однак залишається невизначеність щодо продовження пандемії, відтермінування програми вакцинації, співпраці з МВФ та політичних ризиків.

Основні результати дослідження:

Завантажити PDF

Роберт Кірхнер,  заступник керівника Німецької економічної команди: “Пандемія створила значні економічні виклики для всіх країн світу, і Україна не стала винятком. На відміну від попередніх криз, в Україні переважала макрофінансова стабільність. Це, на  нашу думку, показує успіх попередніх  макроекономічних економічних реформ в країні та безпосередньо демонструє їх переваги. “

Віталій Кравчук, старший науковий співробітник ІЕД: “Наш чинний прогноз приросту реального ВВП на рівні 4,3% у 2021 році обумовлений набором припущень. Вони включають продовження співпраці з МВФ, що забезпечує доступ до пільгового кредитування для України. Це, в свою чергувимагає  продовження реформ та проведення здорової монетарної та стійкої фіскальної політики.”

Вероніка Мовчан, академічний директор ІЕД: “Очікується, що економічне відновлення торгових партнерів України та сприятливі світові ціни стимулюватимуть зростання експорту, що дозволить зберегти помірний торговельний дефіцит. Це,  поєднанні з значним припливом грошових переказів, дозволить зберегти позитивне сальдо поточного рахунку у 2021 році.”

Оригінал дослідження на сайті ІЕД

ВГОРУ