Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Вступ України до ЄС підтримують половина громадян, кожен 10-й – за інтеграцію з РФ

Вступ України до ЄС підтримують половина громадян, кожен 10-й – за інтеграцію з РФ

Позначки:

Половина українців (53%) вважають, що Україна в перспективі має приєднатися до Європейського Союзу. Майже кожен десятий українець (13%) виступає за інтеграцію до Євразійського економічного Союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном. А на думку кожного четвертого громадянина (24%), Україна не має приєднуватися ані до ЄС, ані до ЄЕС. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

Найбільшою перепоною України до членства у Євросоюзі, на думку громадян, є корупція (44%), недостатній економічний розвиток (40%) та  низький рівень життя населення (34%). При цьому військові дії на Донбасі перешкодою євроінтеграції вважають 20% опитаних.

Кожен п’ятий українець (22%) вважає, що Євросоюз має більше тиснути на владу України для прискорення реформ в нашій країні. На думку 15% громадян, ЄС у цьому питанні має більш відкрито  протистояти Росії. Ще 14% українців вважають, що Євросоюзу слід виявляти більший інтерес до захисту українського кордону і надати Україні зброю.

 

ВГОРУ