Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Вступ України до НАТО підтримує рекордна кількість громадян, – дослідження

Вступ України до НАТО підтримує рекордна кількість громадян, – дослідження

Позначки:

Більшість українців (80%) вважають головними складовими патріотизму любов до своєї країни, готовність захищати свою країну зі зброєю (64%), виховання у дітей любові та поваги до своєї країни (58%), дотримання всіх законів держави (56%), а також знання історії та культури своєї країни (51%). Про це свідчать результати спільного дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Центра Разумкова.

81% українців вважають українську мову важливим атрибутом незалежності України. Також більшість громадян (80%) погоджуються, що всі керівники держави та державні  службовці у робочий час повинні спілкуватися державною мовою.

Майже дві третини населення (69%) вважають, що російська мова може вільно використовуватися у приватному житті, але українська має залишатися єдиною державною.

Більше половини українців (64%) вважають, що головним інтеграційним напрямом України має бути вступ до Євросоюзу, вступ до Євразійського економічного союзу  підтримують 13% населення, ще 23% не визначилися щодо цього питання.

Також більше половини громадян (51%) вважають найкращим варіантом гарантування безпеки України вступ до НАТО – це найвищий відсоток за весь час проведення опитувань. Позаблоковий статус України підтримують 26% населення, а ще 6% виступають за військовий союз з Росією та країнами СНД. 

Патріотизм, мова та зовнішньополітичні пріоритети – громадська думка України

ВГОРУ