Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > “Всі, хто працює на “схемах”, будуть проти цього проекту змін до Податкового кодексу: він містить суттєві антикорупційні норми”, – експерти РПР

“Всі, хто працює на “схемах”, будуть проти цього проекту змін до Податкового кодексу: він містить суттєві антикорупційні норми”, – експерти РПР

Народні депутати, представники бізнес-асоціацій та експерти закликають Кабінет Міністрів схвалити напрацьований та узгоджений робочою групою законопроект про внесення змін до Податкового кодексу на засіданні Уряду 5 жовтня.

Groisman - narada

3 жовтня 2016 року був презентований та обговорений на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана проект змін до Податкового кодексу, розроблений робочою групою, до якої увійшли представники Міністерства фінансів, народні депутати, представники бізнесу та експерти. У нараді взяли участь представники Уряду, контролюючих органів, народні депутати профільних комітетів Верховної Ради, підприємці, бізнес-асоціації та експерти РПР.

Під час презентації законопроекту Міністр фінансів Олександр Данилюк наголосив, що запропоновані податкові зміни створять нормальні умови для бізнесу та покращать інвестиційний клімат. А це –  основа для економічного розвитку держави.

“Наш спільний пакет антикорупційних податкових змін не просто вирішує неоднозначності податкового законодавства, а є дуже важливою частиною реформи ДФС, адже він фактично ліквідує інструменти для системної корупції та зловживань у податковій сфері”, – підкреслив Олександр Данилюк.

У свою чергу, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зауважив, що робота над податковими змінами велась відкрито та прозоро. “Мінфін оприлюднював декілька разів текст законопроекту для публічного обговорення, провів безліч зустрічей з бізнесом та отримав ще додаткові пропозиції. У результаті командної роботи було розроблено зміни, які мають значно спростити адміністрування податків, вирішити велику кількість проблем бізнесу та найголовніше – подолати системну корупцію”, – зазначив Володимир Гройсман.

Groisman - narada1

Експерти РПР Володимир Дубровський та Ілля Несходовський підтримали ключові норми законопроекту, але наголосили на низці положень чинного Податкового кодексу, які потребують перегляду і не увійшли до обговорюваного проекту. Зокрема, вони підкреслили, що необхідно реформувати правове регулювання податку на майно, знизити корупційні ризики шляхом переходу до оподаткування майна на підставі масової оцінки, а також лібералізувати ринок реєстраторів розрахункових операцій. Володимир Дубровський також наголосив на необхідності збереження спрощеної системи оподаткування з паралельним запровадженням заходів, спрямованих на детінізацію економіки і запобігання зловживанням у спрощеній та загальній системах оподаткування. Експерти також зазначили, що вперше за багато років під час роботи над змінами до Податкового кодексу враховується переважна більшість пропозицій громадянського суспільства.

На думку більшості учасників обговорення, відповідний законопроект покликаний спростити життя бізнесу та усунути перешкоди на шляху його розвитку. Документ, зокрема, передбачає спрощення адміністрування податків, передачу управління податковими базами до Міністерства фінансів, законодавче закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків, запровадження єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ, створення додаткової аналітики для виявлення схем по оптимізації податків та низка інших резонансних норм.

 

ВГОРУ