Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Всеукраїнський референдум не загрожуватиме територіальній цілісності України – є запобіжники

Всеукраїнський референдум не загрожуватиме територіальній цілісності України – є запобіжники

Позначки:

Робоча група з розробки законопроектів щодо питань народовладдя погодила 3 види референдумів: обов’язковий всеукраїнський референдум (щодо зміни території України), скасовуючий законодавчий референдум (анулювання будь-якого закону), а також консультативний референдум із загальнодержавних питань. Про це розповіла член робочої групи, співголова Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Юлія Кириченко у коментарі для 24 каналу.

Ініціювати скасування закону на референдумі можна, але ухвалювати законодавчі акти – ні. Також на всеукраїнський референдум не можна виносити питання, які порушують територіальну цілісність країни. 

“У законопроекті про референдум прописані запобіжники. Не можна виносити питання, які зазіхають на національну безпеку, розпалюють міжнаціональну, міжетнічну ворожнечу. Або про запровадження смертної кари”, – каже співголова ради Коаліції РПР.

Іншим важливим запобіжном є Конституційний Суд України, який має право розглядати конституційність питання референдуму за народної ініціативи.

Закон про місцеві референдуми буде наступним етапом після завершення реформи децентралізації, підсумувала Кириченко. 

Нагадаємо, раніше Юлія Кириченко застерігала, що ухвалення законів на всеукраїнському референдумі може створити юридичну колізію із законодавчими актами Парламенту.

ВГОРУ