Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Все більше українців позитивно оцінюють якість адмінпослуг, – результати соцопитування

Все більше українців позитивно оцінюють якість адмінпослуг, – результати соцопитування

Реформа адміністративних послуг – одна з найбільш системних і послідовних реформ в Україні, її перша комплексна концепція була розроблена ще в 2006 році, а перший Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) було утворено в 2008 році у Вінниці. У 2012 році було ухвалено Закон про адміністративні послуги, і з того часу ЦНАПи почали створювати у містах обласного значення та при районних держадміністраціях, зазначив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук під час прес-конференції 4 вересня. 

“Якщо в 2015 році позитивно роботу таких органів оцінювали 82% респондентів, а негативно – 5%, то у 2019 році частка тих, хто вважали роботу ЦНАП доброю, – 90,9%, а тих, хто оцінював її як погану, – 2%”, – каже Тимощук.

 

Соціологічне опитування про якість надання послуг у ЦНАП у 30 найбільших містах 

Оцінка якості надання адміністративних послуг суттєво покращилася з часом: добру або дуже добру оцінку поставили майже 19% громадян (у 2015 році менше 14%, у 2014 – лише 5%), а кількість негативних оцінок впала до 16% (у 2015 році було 32%, а у 2014 – майже 40%), звернула увагу директорка Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Серед громадян, які зверталися за адміністративними послугами, задоволеними залишилися більше половини – 51%. У 2015 році цей показник становив 42%, у 2014 році – 30%”, – говорить Бекешкіна.

 

Оцінки населенням України якості надання адміністративних послуг

Детальніше про те, як українці оцінюють якість адміністративних послуг читайте на сайті ЦППР.

ВГОРУ