Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > ВРУ нарешті ухвалила в цілому антитютюновий законопроєкт №4358: що зміниться?

ВРУ нарешті ухвалила в цілому антитютюновий законопроєкт №4358: що зміниться?

Верховна Рада у другому читанні ухвалила  комплексний антитютюновий законопроєкт №4358. 317 депутатів підтримали документ, який спрямований на захист дітей та підлітків від куріння. Розробка антитютюнового законопроєкту №4358 була ініційована народним депутатом України Ладою Булах та підтримана Головою профільного Комітету Михайлом Радуцьким. Норми антитютюнового законопроєкту підтримали МОЗ України, міжнародні та українська антитютюнова громадськість.

«Вперше з 2012 року Парламент вніс позитивні зміни до антитютюнового законодавства. Таким чином Україна  зробила величезний крок до посилення захисту дітей та молоді від куріння як тютюнових виробів, так і нарешті врегулює електронні пристрої для куріння, які також становлять загрозу для здоров’я.  Я вдячна всім колегам, які підтримали ухвалення комплексного антитютюнового законопроєкту №4358 та провели надзвичайну роботу з його підготовки», – зазначила народний депутат України Лада Булах, авторка антитютюнового законопроєкту №4358.

Комплексний антитютюновий законопроєкт №4358 запроваджує європейські вимоги до захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння відповідно до євроінтеграційної Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Ці норми передбачають обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди. Завдяки впровадженню норм передбачених Директивою, у ЄС вдалося знизити куріння серед дітей на 20% та серед дорослих (від 15 років) на 12,5%.

«Хочу подякувати народним депутатам, завдяки ухваленому рішенню,  діти, народжені в Україні за час роботи Верховної Ради 9-го скликання, не потраплять у майбутньому  пастку залежності від нікотину. Закликаю Голову Парламенту, та Президента України якнайшвидше підписати цей законопроєкт!», – підкреслив голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Серед основних нововведень, які наведені у законопроєкті № 4358, можна виділити, зокрема, такі:

«Вітаю усіх українців з прийняттям такого проривного і дуже важливого Закону, який впродовж багатьох років буде рятувати нові життя та допомагати Україні подолати епідемію тютюнокуріння», – підкреслив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Цей законопроєкт передбачає доволі жорсткі обмеження: забороняє рекламу пристроїв для нагрівання електронних сигарет, продаж тютюнових виробів та рідин з ароматизаторами, розміщення рекламної викладки у місцях продажу, забороняє куріння електронних сигарет у громадських місцях, встановлює медичне попередження про негативні наслідки куріння розміром 65% від площі упаковки електронних сигарет»,заявив виконавчий директор громадської організації «Життя» Дмитро Купира.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

ФОТО – Укрінформ

Джерело: ГО “Життя”

ВГОРУ