Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > ВР ухвалила закон, з порядку денного РПР, що запроваджує європейську систему безпечності харчових продуктів

ВР ухвалила закон, з порядку денного РПР, що запроваджує європейську систему безпечності харчових продуктів

Сьогодні, 22 липня Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон №4179а «Щодо харчових продуктів», ухвалення якого добивалися експерти «Реанімаційного пакету реформ» та народні депутати з міжфракційного об’єднання «Платформа реформ». Цей закон впроваджує таку ж систему контролю за виробництвом харчів, яка діє у Європейському Союзі. Відтак українським виробникам відкривається шлях на європейські ринки, а українським споживачам гарантується високий рівень безпечності продуктів місцевого виробництва.

«Законом передбачено запровадження системи ХАССП, що контролює на виробництві критичні точки для безпеки харчів. Це дозволяє попередити виготовлення небезпечного для здоров’я продукту ще на всьому ланцюгу виробництва. Система контролю, що діє до сьогодні, не дає гарантій безпеки харчів, бо контролювала лише готові продукти, а не весь ланцюг виробництва», – сказала Любов Акуленко, експертка євроінтеграційної групи Реанімаційного пакету реформ.

«Питання, з якими представник державного органу контролю прийде на виробництво для перевірки, заздалегідь відомі. Невідомо лише, коли на виробництві з’явиться перевіряльник.Спонтанні перевірки виробників – це практика Європейського Союзу. Це змушує виробників бути постійно готовими до перевірки. Контролери ж контролери обмежені вичерпним переліком питань, які вони можуть поставити виробнику,»–  пояснює суть новацій ухваленого закону народний депутат фракції «Батьківщина», член міжфракційного об’єднання «Платформа реформ» Ксенія Ляпіна.   Народні депутати з «Платформи реформ» також відзначили величезну роботу спікера Олександра Турчинова задля ухвалення цього євроінтеграційного закону, – саме спікер мобілізував парламентарів на результативне голосування. Експерти Реанімаційного пакету реформ також відзначили активну позицію народних депутатів ВО «Свобода», що підтримали закон про безпеку харчів усім складом фракції.

На проєвропейський закон про безпеку харчів українські виробники чекали 7 років. Блокували впровадження європейських правил на харчовому ринку чиновники від санітарії,   бо із впровадженням цього закону вони втрачають можливість корупційного контролю над виробниками. Загалом якість харчів контролювали чотири відомства: міністерство охорони здоров’я, мінагрополітики, мінекономрозвитку та мін природи. Натомість буде створено один спеціальний державний орган з відкритими для суспільства процедурами перевірки.

Детальніше про цей та інші евроінтеграційні закони дивіться у цій інфографіці.

ВГОРУ