Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > «Воїн-вовк» і Україна. Які ризики може становити співпраця з КНР для відносин із ЄС, США та НАТО?

«Воїн-вовк» і Україна. Які ризики може становити співпраця з КНР для відносин із ЄС, США та НАТО?

КНР дедалі більше постає у фокусі уваги глобальних акторів та активніше відстоює власні інтереси, застосовуючи більш самовпевнену та наступальну «дипломатію воїна-вовка». Настав час і Києву задуматись про те, як розвивати відносини з Китаєм зокрема та азійськими країнами в цілому.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, азійський регіон має стати одним із важливих напрямків зовнішньої політики України. Розробка Україною Азійської стратегії викликала інтерес не лише серед наших партнерів в Азії, але й з-поміж партнерів у ЄС та НАТО.

Пам’ятаючи про те, що європейська та євроатлантична інтеграція залишаються ключовими пріоритетами української зовнішньої політики, а Азійська стратегія має компліментарний характер, Центр «Нова Європа» проаналізував, якими є головні ризики та загрози від поглиблення співпраці з КРН для відносин України з ЄС, США та НАТО.

PDF-версія дослідження Центру Нова Європа

ВГОРУ