Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Водії на дорогах столиці “напорушували” на 670 тисяч гривень за півгодини – результати громадського моніторингу

Водії на дорогах столиці “напорушували” на 670 тисяч гривень за півгодини – результати громадського моніторингу

Позначки:

За 30 хвилин моніторингу 19 автобусних смуг столиці, який провели волонтери Центру екологічних ініціатив “Екодія” в рамках кампанії “Звільни смугу”, було зафіксовано 1312 порушень. Сума штрафів за ці порушення склала б близько 670 тисяч гривень.

До уваги волонтери брали випадки як проїзду автомобілів смугами, призначеними для руху громадського транспорту, так і випадки паркування або зупинки приватних авто на цих смугах. Протягом лише півгодини моніторингу на автобусних смугах було зафіксовано 1312 порушень, з яких 1135 випадків проїзду авто та 177 випадків їх зупинки та стоянки.

Активісти переконані, що через відсутність відео- та фотофіксації порушень на дорогах столиці бюджет Києва втрачає мільйони гривень щодня.

“З огляду на те, що розмір штрафу за проїзд і зупинку/стоянку смугами становить 510 гривень, загальний розмір штрафів за півгодини склав би 670 тисяч гривень. За 5 пікових годин на добу сума штрафів могла б сягнути майже 7 мільйонів гривень. Проте, через відсутність відеофіксації сьогодні практично неможливо притягнути водіїв до відповідальності за порушення правил стоянки/зупинки та проїзду смугами громадського транспорту”, – заявляють в ГО “Екодія”.

Моніторинг показав, що найбільша кількість порушень, пов’язаних з проїздом автомобілів смугою громадського транспорту, зафіксована вздовж вулиці Саксаганського (178 випадків), а також на вулицях Довженка, Бандери, Чоколівському бульварі та Вадима Гетьмана. На смугах вулиць Вадима Гетьмана та Саксаганського також виявлена найбільша кількість припаркованих авто (29 та 28 відповідно).

“Президент підписав Закон, що передбачає введення фото- та відеофіксації ще три роки тому, проте він так і лишався на папері. Ми надіслали запит до Міністерства внутрішніх справ, аби громадськість нарешті дізналася, коли у наших містах запрацює відеофіксація порушень.  Ми вимагаємо, аби відповідальні органи забезпечили виконання Закону про відеофіксацію до кінця року”, – зазначила Ганна Гуз, координаторка транспортної кампанії Центру екологічних ініціатив “Екодія”.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що для запуску системи відеофіксації на дорогах по всій країні буде потрібно вкласти близько мільярда доларів.

Довідково:

Сьогодні в Києві є 19 смуг, що призначені для руху автобусів, тролейбусів, маршрутних таксі. Всупереч закону ними користуються водії приватних авто, що заважає громадському транспорту безперешкодно рухатися та дотримуватися графіку руху. Впровадження автоматичної фото- та відеофіксації, накладання штрафів за порушення спонукатиме водіїв не рухатися смугами громадського транспорту.

 

ВГОРУ