Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > ВККС почала реєстрацію охочих взяти участь в конкурсі на посаду суддів Вищого антикорупційного суду

ВККС почала реєстрацію охочих взяти участь в конкурсі на посаду суддів Вищого антикорупційного суду

Позначки:

З 24 липня по 1 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає заяви щодо намірів участі у конкурсах до Вищого антикорупційного та Верховного судів.

“24 липня 2018 року запроваджено реєстрацію намірів для участі у конкурсах на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, зокрема Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, а також конкурсі на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду”, – йдеться у повідомленні ВККС.

Зареєструватись можна на сайті через електронну форму, яка передбачає надання інформації про кандидата, його контактних даних, а також наміри щодо бажаної посади кандидата.

“Закон не встановлює докладних процедур і не передбачає повідомлення про наміри. Це визначено підзаконними актами ВККС. Це потрібно комісії для того , щоб було можливо планувати свою діяльність. Тоді, маючи таку інформацію, ВККС, залежно від кількості претендентів на участь в конкурсі, може розраховувати графіки і процедури, необхідні для проведення цього конкурсу. Наприклад, якщо проводити тестування, то потрібно врахувати розмір приміщення, яке мало би вмістити кандидатів. Це технічний момент для зручності адміністрування конкурсу”, – пояснює Роман Куйбіда, головний експерт групи “Судова реформа” Реанімаційного Пакету Реформ, заступник голови правління Центру політико-правових реформ

Втім, у ВККС повідомляють, якщо кандидат не  повідомить про наміри взяти участь у конкурсі, то це не є підставою для відмови йому в допуску до нього.

“Практика показує, що частіше заяву про наміри подають більше кандидатів, ніж беруть потім в ньому участь. Наприклад, у конкурсі до Верховного Суду заяву про наміри подали 1400 осіб, а документи на участь у конкурсі подали близько 800. Причини можуть бути різними – не зібрали пакет документів, змінили свою думку тощо”, – каже Роман Куйбіда.

Нагадаємо, що раніше Антикорупційна група РПР закликала забезпечити вирішальну роль міжнародних експертів у доборі суддів Вищого антикорупційного суду

ВГОРУ