Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Війна на Донбасі, корупція та бідність є головними проблемами України, – соцдослідження

Війна на Донбасі, корупція та бідність є головними проблемами України, – соцдослідження

Позначки:

Лише 2% українців вже відчули позитивні наслідки реформ в країні. Майже чверть громадян (22%) відчули позитивні та негативні наслідки змін. Така ж сама кількість респондентів бачить виключно негативні наслідки, а майже половина населення (48%) взагалі не відчули жодних наслідків реформ. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного Програмою “Долучайся” взимку 2020 року. 

Кожен десятий українець (11%) очікує побачити наслідки реформ протягом року. А кожен п’ятий українець (20% і 21%) вважає, що наслідки змін можна буде побачити через 2-3 роки та 4-5 років відповідно.

Першою ознакою незворотності позитивних змін в країні більше половини респондентів (55%) називають збільшення достатку в своїх родинах. Позитивні темпи зростання економіки та отримання якісних послуг від держави (освіта, медицина тощо) називають 44% і 43% українців відповідно.

Трьома найважливішими питаннями для України на сьогоднішній день громадяни називають кризу на Донбасі (50%), корупцію (49%) та бідність (38%). Але дещо іншої думки українці дотримуються при виборі трьох найважливіших питань для себе та своїх родин: бідність (48%), доступ до медичних послуг (32%) і криза на Донбасі (29%).

Опитування громадської думки для оцінки змін в обізнаності громадян щодо громадських організацій та їхньої діяльності

ВГОРУ