Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Віталій Шабунін: Луценко узаконив відмову Холодницького підписувати підозру МАУ-менедежерам Коломойського

Віталій Шабунін: Луценко узаконив відмову Холодницького підписувати підозру МАУ-менедежерам Коломойського

Підозру екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку, який “подарував” Коломойському поцуплені у держави ТОП-менеджерами МАУ 147 мільйонів гривень, підписувати нема кому.

Генпрокурор Юрій Луценко визнав законною відмову свого підлеглого Назара Холодницького погоджувати Антонюку та його екс-колегам з керівництва МАУ – президенту та головбуху – підозру, складену детективами НАБУ.

Сам Луценко цієї підозри теж не підписав, хоча за КПК міг би призначити себе прокурором у цій справі і підписати її, що б було чітким сигналом Коломойському про те, що відмазатися не вийде.

Однак обидва ТОП-прокурори країни – генеральний та антикорупційний – не побачили переконливих доказів у очевидно корупційній справі.

Хто забувся, може самотужки упевнитися у залізобетонності доказів слідства – Відео.

Парадокс в тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму “справу МАУ” антикорупційний прокурор вважає безперспективною, але не закриває її власною постановою.

Якщо в справі проведено більшість слідчих дій і з’ясовано обставини – то треба або пред’являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу. Але Холодницький цього не робить.

Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Холодницький має право безкінечно довго відправляти підозру назад детективам “на доопрацювання” – аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та Антонюку нічого не загрожувало. Або – не спливуть “розумні строки” слідства. Саме за такою схемою ГПУ закрила справу Юри Єнакієвського – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування.

Будь-який з цих варіантів влаштовує Коломойського. Зараз адвокати МАУ в судах намагаються довести правоту своїх менеджерів і лишити Державіаслужбу права вимагати украдений ними збір на користь держави (між іншим, 150 мільйонів – це більше, ніж річний бюджет всієї Антикорупційної прокуратури).

Якщо МАУ виграє суди, справа розвалиться і у НАБУ з’явиться перший гучний “вісяк”, який обов’язково ляже у звіт аудиторів. Скільки іще таких прокурорських “вісяків” підкине детективам Холодницький – достеменно не відомо, однак прогнозовано: достатньо, щоб сформувати негативний висновок аудиторів, визнати роботу директора Бюро неналежною, і звільнити його на цій підставі вже в цьому році.

Читати повністю>>>  

ВГОРУ