Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Віталій Шабунін: Хто стане аудитором НАБУ від Парламенту: аналіз кандидатів

Віталій Шабунін: Хто стане аудитором НАБУ від Парламенту: аналіз кандидатів

У 2017-му Антикорупційне бюро України проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи, результат якого є єдиною законною підставою для звільнення чинного директора Бюро Артема Ситника з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу.

Якщо Парламент і Уряд підтримають рекомендованих міжнародними партнерами кандидатів, до складу комісії аудиторів можуть увійти Джованні Кесслер, генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ), який брав участь у відборі директора Антикорупційного Бюро, та Роберт Сторч, заступник генерального інспектора США – органу Міністерства юстиції, що проводить оцінку роботи ФБР та Інтерполу.

Цих кандидатів рекомендували Посольство США та Представництво ЄС в Україні у відповідь на звернення голови Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва.

Окрім іноземних експертів свої кандидатури до комісії з зовнішньої оцінки Антикорупційного Бюро подали: екс-прокурор Донеччини, люстрований чиновник зі служби з контролю за наркотиками, експерт з антикорупції Нацради при Президентові України та заступник голови Ради адвокатів Києва, а у минулому – районний слідчий МВС.

Таким чином в середу, 21 грудня, Комітет має розглянути 6 кандидатур, затвердити і рекомендувати одного з них для делегування в комісію аудиторів від Парламенту. Окрім того, Антикорупційний комітет може порадити кандидата й Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента, які за законом мають право делегувати від себе в комісію по одному представнику.

Читати повністю>>>

ВГОРУ