Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Віктор Таран: Як парламент очистять від впливу олігархів

Віктор Таран: Як парламент очистять від впливу олігархів

У бюджеті-2017 на фінансування діяльності парламентських партій передбачено 400 млн гривень. Ці гроші мають шанси як оздоровити політичну систему країни, так “розійтися” по кишенях політиків

Згадану суму між партіями розподілило Національне агентство з питань запобігання корупції. Найбільше коштів отримає «Народний фронт» – майже 114 мільйонів гривень. Трохи менше грошей виділять Блоку Петра Порошенка – приблизно 112 мільйонів гривень. Далі за списком фінансування йдуть: «Самопоміч» – близько 56 мільйонів гривень (+44 млн. за гендерною квотою), Опозиційний блок – майже 48,5 мільйонів гривень, Радикальна партія Ляшка – приблизно 38 мільйонів гривень. Найменше коштів отримає «Батьківщина» – близько 30 мільйонів гривень.

Теоретично політична партія має право відмовитися від державного фінансування своєї статутної діяльності. Для цього потрібно подати відповідну заяву в Нацагентство з питань запобігання корупції. Але поки жодної заяви про відмову від фінансування в 2017 році не надходило. До речі, у 2016 році Опозиційний блок відмовився від державного фінансування, мотивуючи це складним економічним становищем країни, але уже у 2017-му лідери зазначеної партії повідомили, що відмовлятись не будуть. Можливо, це є ознакою визнання з боку “Опозиційного блоку” покращення соціально-економічного стану в країні.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ