Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Віктор Таран: Портал “Партійна каса:” 5 секретів про гроші партій, які стали доступними українцям

Віктор Таран: Портал “Партійна каса:” 5 секретів про гроші партій, які стали доступними українцям

Якби рік тому ви вирішили дізнатися якісь деталі про фінансове життя українських партій, гарантую, вас спіткала би невдача. Запити на інформацію, дзвінки і розмови – усе це не давало жодного результату. Таємниці партійної каси були недоступними, як Форт Байар.

Перший крок до прозорості ми зробили 1 липня 2016 року, коли вступив в дію Закон «Щодо запобігання і протидії політичній корупції». Партії були змушені повішати на власних сайтах детальні звіти про майно, доходи, витрати, борги і таке інше. Була всього одна проблема – фінансові звіти партій займали сотні сторінок. Пересічний українець не міг розібратися у фоліантах, а зобов’язання до відкритості стало формальністю.

Щоб вирішити цю проблему, в грудні 2016 року активістами було запущено портал «Партійна каса» partkasa.org. На ньому зібрано, упорядковано та подано у вигляді графіків фінансову звітність усіх політичних партій України.

Крім загальної інформації про майно, борги, доходи і видатки, яку ви можете знайти у ЗМІ, «Партійна каса» пропонує доступ до справжніх секретів політичних сил. Тепер навіть п’ятикласник зможе всього в кілька кліків дізнатися про гроші партій більше, ніж ще рік тому знали детективи НАБУ.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ