Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Віктор Таран: Чи реанімують сьогодні депутати податкову міліцію?

Віктор Таран: Чи реанімують сьогодні депутати податкову міліцію?

7 лютого народні депутати – члени парламентського комітету з питань податкової та митної політики, ігноруючи позицію Міністерства фінансів, одноголосно підтримали внесену з грубим порушенням Регламенту ВРУ поправку голови комітету Ніни Южаніної до законопроекту №0940, якою реанімується сумнозвісна податкова міліція.

В той же час, є чітка та безапеляційна позиція Міністерства фінансів стосовно неприпустимості відновлення діяльності податкової міліції, яка згідно Закону № 1797-VIII від 21 грудня 2016 року вже понад місяць знаходиться поза законом. Її підтримують як експерти, так і представники бізнесу.

Дії голови та членів профільного комітету Верховної Ради виглядають особливо цинічно, враховуючи той факт, що 6 лютого на урядовій нараді під головуванням Прем’єр-міністра було досягнуто домовленості щодо доопрацювання у найкоротші терміни законопроекту Мінфіну про створення фінансової поліції. Фінполіція має стати аналітичним, а не каральним органом, який прийде на зміну податковій міліції. Законопроект вже публічно підтримала низка бізнес-асоціацій та незалежних експертів.

У зв’язку Верховна Рада не має морального права голосувати за законопроект №0940, яким пропонується відновити діяльність одного з найбільш репресивних та корумпованих органів в країні, що роками здійснював силовий тиск на бізнес та сприяв зростанню тіньової економіки.

Позитивне голосування стане лакмусовим папірцем, який покаже, які депутати хочуть реальних змін в країні, а які прагнуть зберегти старі корупційні схеми.

Вихід з ситуації, яка склалася один – Кабінет Міністрів має якнайшвидше схвалити і внести до парламенту законопроект про фінансову поліцію зі збереженням усіх прогресивних норм, напрацьованих спільно з громадськістю, які врегульовують такі питання:

– прозорий конкурсний відбір працівників;

– високі зарплати, а отже залучення нових, високопрофесійних кадрів;

– зменшення чисельності штату (2,5 тис. замість 10 тис.);

– зміна інструментарію роботи: перехід від каральних функцій до функцій розслідування та аналітики;

– відсутність повноважень фінансової поліції проводити перевірки бізнесу;

– встановлення вичерпного переліку підстав, за яких фінансова поліція зможе ініціювати проведення уповноваженими органами перевірок суб’єктів підприємництва;

– усунення дублювання функцій державних органів: зокрема, позбавлення СБУ, МВС та ДФС повноважень у сфері розслідування економічних злочинів;

– щорічне звітування фінансової поліції перед парламентом;

– зниження адміністративного тиску на бізнес та усунення корупційних ризиків.

У свою чергу експертне середовище в особі групи податкові та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ готові максимально долучатися до створення відповідного законопроекту.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ