Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Відновімо місцеве самоврядування в Києві

Відновімо місцеве самоврядування в Києві

Позначки:

Громадськість та медіа пильно стежать за розвитком ситуації навколо можливої  зміни голови Київської міської державної адміністрації.

Вболіваючи за забезпечення реалізації місцевого самоврядування у місті Києві експерти РПР зазначають. 

У 2010 році за поданням Януковича було внесено зміни до законодавства, якими створено діючу сьогодні вертикаль виконавчої влади Києва: Президент призначає голову Київської міської державної адміністрації та голів райдержадміністрацій міста. В результаті обраний киянами  міський голова не має владних повноважень, що є у призначеного Президентом голови Київської міської державної адміністрації.

З метою усунення ситуації, що суперечить  принципам побудови відносин між органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями, а також задля ефективної організації влади в Києві у Верховній Раді VIII скликання велись дискусії про внесення відповідних змін до закону України “Про столицю України – місто-герой Київ”. Втім, відповідні законодавчі зміни так і не було розглянуто. 

Реанімаційний Пакет Реформ наголошує, що механізми для створення ефективної системи управління містом та реалізації місцевого самоврядування у місті Києві лежать не лише у площині зміни голови Київської міської державної адміністрації і закликає Президента та новий Парламент до широкої дискусії з залученням експертів у царині публічного управління й децентралізації щодо необхідних змін до закону України “Про столицю України – місто-герой Київ” в розрізі наступних питань:

Без комплексного оновлення законодавчого поля кияни залишаться заручниками штучно створеної у місті Києві вертикалі влади в основі якої – ручне управління міською адміністрацією.

Реанімаційний Пакет Реформ закликає до відкритого, конструктивного діалогу із залученням експертної громадськості задля спільного напрацювання законодавчих змін, що забезпечать Києву реалізацію місцевого самоврядування й створення механізму ефективного управління.

 Як основу для обговорення пропонуємо законопроект 2189а, розроблений за участі експертів РПР і зареєстрований у ВРУ VIIІ скликання.

ВГОРУ