Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкритий лист до Володимира Гройсмана щодо нового закону про державну службу

Відкритий лист до Володимира Гройсмана щодо нового закону про державну службу

Голові Верховної Ради України

Володимиру Гройсману

від ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ,

Центру політико-правових реформ,

Громадянської платформи «Нова країна»

 

Шановний Володимире Борисовичу, необхідність невідкладного прийняття нового Закону України «Про державну службу» є однією із найпринциповіших позицій Коаліційної Угоди, Програми діяльності Уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського Союзу, у тому числі у розмірі 105 млн. євро (2-й транш) за Контрактом України з ЄС із розбудови держави вже у цьому році.

Відповідно до Коаліційної Угоди, законопроект необхідно було прийняти ще у 4 кварталі 2014 року, а відповідно до Програми діяльності КМУ – у 1 кварталі 2015 року.

Серед новел законопроекту виключно конкурсний добір і призначення на усі посади державної служби, деполітизація державної служби, чітке відмежування від посад державної служби політичних та патронатних посад, та ще ряд революційних новацій.

23 квітня 2015 р. Верховна Рада України прийняла законопроект «Про державну службу» (№2490) у першому читанні. При цьому варто відзначити Ваш особистий внесок у результативність цього голосування. Одразу після цього при Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування було створено робочу групу із підготовки законопроекту до другого читання. Робоча група опрацювала понад 1200 поправок до законопроекту та змогла суттєво покращити його текст.

На засіданні профільного Комітету 1 липня 2015 р. депутатами також було досягнуто згоди з низки ключових питань законопроекту. Однак, наступне засідання Комітету призначено аж на 15 липня. За таких умов встигнути підготувати законопроект і поставити його на голосування на цій сесії парламенту виглядає малоймовірним, а отже реформа державної служби відкладається на невизначений період.

Ми вважаємо, що необхідно вжити усіх зусиль для підготовки законопроекту до голосування у цілому наступного пленарного тижня. 

Ми закликаємо Вас якнайшвидше ініціювати позачергове засідання профільного Комітету на 13 та, за потреби, 14 липня для розгляду принципових питань та своєчасного внесення законопроекту №2490 на пленарне засідання 16 липня.

Від Вашої уваги до цього законопроекту залежить чи отримає Україна одну з найнеобхідніших реформ.

Віримо, що Ви прагнете цієї реформи не менше ніж громадяни України.

8 липня 2015 р.

Експерти та активісти

Реанімаційного Пакету Реформ,

Центру Політико-Правових Реформ,

ГП «Нова Країна»

 

ВГОРУ