Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрите звернення щодо невідкладного оновлення Конкурсної комісії з обрання членів Нацагентства з питань запобігання корупції

Відкрите звернення щодо невідкладного оновлення Конкурсної комісії з обрання членів Нацагентства з питань запобігання корупції

Відкрите звернення

провідних антикорупційних організацій та ініціатив до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо невідкладного оновлення Конкурсної комісії з обрання членів Нацагентства з питань запобігання корупції 

 

Пане Прем’єр-міністр України!

Ще 22 червня 2015 року Ви як прем’єр-міністр України публічно відреагували на конфліктну ситуацію довкола конкурсної комісії з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та заявили про власну готовність змінити представника від Уряду в конкурсній комісії… «і взагалі віддати громадським організаціям» представництво.

З часу Вашої публічної заяви пройшло вже два повних тижні та відбулося засідання Уряду, де це питання так і не було розглянуто. Натомість 1 липня на веб-сайті Уряду були оприлюднені відомості про кандидатів на посади членів НАЗК, документи яких, очевидно, буде розглядати нелегітимна комісія. І це при тому, що Представник Президента в Кабміні Олександр Данилюк офіційно призупинив свою роботу в конкурсній комісії до моменту вирішення всіх суперечностей з її складом та способом формування, а Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції з тих же причин утримується від висунення кандидата до комісії від Верховної Ради України.

На наш погляд, Ваші дії ідуть врозріз із словами про готовність нормалізувати ситуацію з Нацагентством із превенції корупції. Нагадуємо Вам, Арсенію Петровичу, що причиною недовіри суспільства та самих членів конкурсної комісії до процесу запуску Агентства є постійні маніпуляції з боку Уповноваженої Урядом особи на формування НАЗК, заступника міністра Кабінету Міністрів України Романа Греби.

На сьогодні вже доведеним є факт непоодиноких змов поміж учасників виборів громадської частини конкурсної комісії, через що Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення звернутись до Генпрокуратури України з проханням дослідити законність цих виборів. Безпосередньо відповідальним за проведення громадських виборів був Роман Греба. Він же сьогодні є членом конкурсної комісії НАЗК за поданням Кабміну та, фактично, організовує роботу комісії.

На нашу думку, вся діяльність Романа Греби по формуванню НАЗК, як і його перебування у складі конкурсної комісії, остаточно підривають довіру суспільства до Уряду та уповноважених ним осіб як спроможних належно та відповідно до закону сформувати ключову антикорупційну інституцію, відповідальну за перевірку декларацій та способу життя всіх публічних службовців України.

Враховуючи, що весь склад конкурсної комісії НАЗК зафіксовано у відповідному рішенні Уряду, звертаємося до Вас, Арсенію Петровичу з клопотанням:

  1. Скасувати на найближчому засіданні Уряду власне розпорядження про склад конкурсної комісії з мотивів порушень, встановлених перевіркою парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції.
  2. На тому ж засіданні Уряду визначити нову уповноважену особу від Кабінету Міністрів, якій доручити невідкладно організувати проведення нових виборів громадської частини конкурсної комісії
  3. Невідкладно напрацювати силами Міжвідомчої робочої групи з питань запуску роботи НАЗК чіткі критерії оцінювання антикорупційного досвіду громадських організацій. Передбачити можливість використання цих критеріїв під час аналізу документів організацій-учасниць повторних виборів громадської частини конкурсної комісії НАЗК. 
  4. Включити за поданням Кабінету Міністрів України до складу нової конкурсної комісії фахового делегата від громадськості, який має належний професійний довід у сфері запобігання корупції та бездоганну ділову репутацію.

Це звернення підписали громадські організації та ініціативи (за алфавітом):

 

ВГОРУ