Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрите звернення РПР стосовно внесення змін до Конституції України у частині децентралізації

Відкрите звернення РПР стосовно внесення змін до Конституції України у частині децентралізації

Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману

Першому заступнику Голови Верховної Ради України Андрію Парубію

Заступнику Голови Верховної Ради України Оксані Сироїд

Голові депутатської фракції Блок Петра Порошенка Юрію Луценку

Голові депутатської фракції Народний Фронт Максиму Бурбаку

Голові депутатської фракції Самопоміч Олегу Березюку

Голові депутатської фракції Радикальної партії Олегу Ляшку

Голові депутатської фракції ВО Батьківщина Юлії Тимошенко

 

Відкрите звернення ініціативи Реанімаційний пакет реформ

стосовно внесення змін до Конституції України у частині децентралізації

(Проект закону «Про внесення змін до Конституції України

(щодо децентралізації влади)» №2217а)

 

Процес децентралізації влади в Україні, який розпочався після перемоги Революції Гідності, підійшов до важливого етапу – внесення змін до Конституції України. Це є ключовим кроком, без якого неможливо провести справжню децентралізацію влади, реформувати адміністративно-територіальний устрій та зробити ефективним місцеве самоврядування.

Розробка змін до Конституції України відбувалася за участі представників, усіх політичних сил, представлених у Конституційній Комісії, створеній Президентом України, а також українських та міжнародних експертів. За основу для підготовки законопроекту були взяті пропозиції розроблені в попередні роки українськими експертами, в тому числі представниками ініціативи Реанімаційний пакет реформ.

Результатом роботи Конституційної Комісії став Проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2217а, який був внесений до Парламенту Президентом України Петром Порошенком. Законопроект відповідає цілям і задачам, визначеним Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, затвердженою Кабінетом Міністрів України в квітні 2014 року, враховує більшість рекомендацій асоціацій органів місцевого самоврядування в Україні, Венеціанської комісії, інших українських і міжнародних експертів.

Ми довго чекали появи цього Законопроекту і вітаємо його офіційне внесення до Верховної Ради України та початок процедури розгляду і ухвалення.

Зважаючи на виняткове значення реформи децентралізації для подальшого розвитку нашої країни, ми, представники громадянського суспільства об’єднані ініціативою Реанімаційний пакет реформ, звертаємося до Голови Верховної Ради України, його заступників, лідерів депутатських фракцій та усіх депутатів із закликом невідкладно проголосувати за направлення Законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2217а до Конституційного Суду України.

Водночас, враховуючи можливість подальшої роботи над законопроектом у Верховній Раді України в процесі його розгляду та ухвалення після отримання висновку Конституційного Суду України за участю Президента України, депутатських фракцій і груп, українських та зарубіжних експертів, готові надати наші пропозиції щодо удосконалення відповідних положень Конституції України всім учасникам цього процесу.

Ми закликаємо всіх представників політичних сил об’єднатися в ім’я реформ, забути про політичні амбіції та місцеві вибори і підтримати зміни до Конституції України у частині децентралізації.

Ми наголошуємо на тому, що неприйняття змін до Конституції України щодо децентралізації означає втрату Україною можливості будувати ефективну організацію публічної влади, а відтак – і можливості розвиватися, і перспективи на вступ до Європейського Союзу.

 

З повагою,

експерти та активісти ініціативи

Реанімаційний Пакет Реформ

 

ВГОРУ