Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрите звернення громадськості щодо законопроекту «Про державну службу» (№2490)

Відкрите звернення громадськості щодо законопроекту «Про державну службу» (№2490)

Громадські ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», «Нова країна», «Професійний уряд» та громадські організації що входять до їх складу, у тому числі Центр політико-правових реформ та Творчий центр «ТЦК» стурбовані інформацією, яка пролунала на засіданні Національної ради реформ 18 вересня 2015 року, щодо можливого зняття з парламентського розгляду законопроекту «Про державну службу» (реєстраційний номер 2490) та створення нової робочої групи для підготовки іншого проекту.

 

Нагадуємо, що законопроект «Про державну службу», було підготовлено у 2014 році Національним агентством державної служби України за активної участі громадськості. Законопроект отримав загалом позитивний Висновок європейських експертів (Програми SIGMA). Ухвалення законопроекту є умовою подальшої фінансової підтримки України з боку Європейського Союзу.

 

У зв’язку з цим вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України:

1) припинити спроби подальшого затягування реформи державної служби, в тому числі через зняття з розгляду законопроекту 2490;

2) прискорити підготовку законопроекту 2490 у профільному парламентському Комітеті до його розгляду у ІІ читанні;

3) зберегти у законопроекті напрацювання Робочої групи Комітету (а це робота понад 70 експертів та зацікавлених сторін у квітні-липні цього року), які ґрунтуються на європейських стандартах державної служби: а) розмежування політичних та адміністративних посад; б) виключно відкритий конкурсний добір на усі посади державної служби; в) професійність та політична нейтральність державної служби;

4) якнайшвидше проголосувати законопроект у другому читанні та відкрити можливість для системної реформи державного управління.

 

Закликаємо усі парламентські політичні сили, і насамперед фракції коаліційної більшості до чесного і відкритого діалогу щодо реформи державної служби загалом, і законопроекту 2490 зокрема.

 

Виконаймо вимоги Майдану – Україні нову систему урядування, а не лише зміну деяких облич!  

ВГОРУ