Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка щодо неприпустимості протиправного тиску з боку Генеральної прокуратури України на громадську організацію “Центр Протидії Корупції”

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка щодо неприпустимості протиправного тиску з боку Генеральної прокуратури України на громадську організацію “Центр Протидії Корупції”

Громадська організація “Центр протидії корупції” є одним із найавторитетніших учасників коаліції “Реанімаційний Пакет Реформ” у сфері боротьби з корупцією. Саме завдяки співпраці експертів ЦПК та інших організацій групи РПР “Антикорупційна реформа” було не лише розроблено і прийнято ще в жовтні 2014 року пакет системних антикорупційних законів, а й вдалося запустити такі ключові інституції, як Національне антикорупційне бюро України (у Раду громадського контролю якого входять троє представників ЦПК), Спеціальну антикорупційну прокуратуру України (представники ЦПК працюють як в комісії з обрання керівних кадрів, так і з відбору прокурорів до САП). Також варто згадати про роль ЦПК у боротьбі за відкриті реєстри власності, адекватну процедуру спеціальної конфіскації, протидію корупції в сфері державних закупівель. Фактично жоден антикорупційний закон чи рішення з часів Революції Гідності не були прийняті без активної участі Центру протидії корупції.

22 березня 2016 року стало відомо, що за запитом Генеральної прокуратури України, Печерський районний суд міста Києва надав дозвіл на виїмку документів організації, доступ до всієї банківської інформації ЦПК. Причиною стало нібито нецільове використання коштів, наданих міжнародними партнерами на реформування прокуратури. Утім, ЦПК на реформу власне прокуратури жодних грошей не отримував, натомість мав контракт, який передбачав навчання детективів НАБУ та аналіз заявок претендентів на посади в НАБУ та антикорупційну прокуратуру.

Реанімаційний Пакет Реформ розцінює такі дії ГПУ та Печерського суду як прояв протиправного тиску та репресій, спрямований на дискредитацію та блокування діяльності однієї з найефективніших антикорупційних організацій. Саме ЦПК постійно критикував ГПУ та її очільників за:

Ми, як експерти Реанімаційного Пакету Реформ, вимагаємо:

РПР наголошує, що після Революції Гідності правоохоронні органи та судова система не можуть використовуватися як інструмент політичного замовлення чи утиску діяльності незалежних експертів.

З повагою
громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ