Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрите звернення антикорупційних громадських організацій до Уряду України щодо забезпечення роботи НАЗК

Відкрите звернення антикорупційних громадських організацій до Уряду України щодо забезпечення роботи НАЗК

Минуло вже більше трьох тижнів з часу формування працездатного складу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Проте дотепер залишається невирішеним одне з основних питань щодо запуску новоствореного антикорупційного органу. Уряд досі не виділив НАЗК приміщення.

Надання належного приміщення для НАЗК було передбачено Державною програмою щодо реалізації Антикорупційної стратегії, яку Уряд затвердив ще у квітні минулого року.

Затримка з наданням приміщення для Агентства загрожує швидкому введенню в дію нової системи електронного декларування, що є умовою запровадження безвізового режиму ЄС та виконання програми співпраці з МВФ.

Це також унеможливлює реалізацію НАЗК положень закону щодо прозорості фінансування політичних партій та виконання інших важливих функцій у сфері запобігання корупції.

У зв’язку з цим, закликаємо Уряд забезпечити якнайшвидше виділення НАЗК приміщення, яке було б придатним для негайного використання Агентством та ефективного виконання ним повноважень, пов’язаних, зокрема, з веденням електронного реєстру декларацій публічних службовців.

 

Антикорупційна група РПР
ГО “Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”
ГО “Transparency International Україна”
Національний рух “Ні хабарництву”
ГО “Центр політико-правових реформ”
ГО “Інститут медіа права”
ГО “Центр локального самоврядування”
ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції”
ГО “Канцелярська сотня”
ГО “Центр протидії корупції”

 

 

 

 

 

ВГОРУ