Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Відкрите звернення громадськості щодо дискредитації реформи державного архітектурно-будівельного контролю

Відкрите звернення громадськості щодо дискредитації реформи державного архітектурно-будівельного контролю

Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) журналісти називають одним найбільш корумпованих державних органів. Існує паралельна до офіційних органів архбудконтролю мережа, яка збирає кошти за видачу вихідних даних та дозвільних документів, за гроші “не помічає” порушень та фактично керує органом влади під прикриттям силових структур. 

Але запропонована владою реформа ліквідації ДАБІ запроваджує 3 нові держоргани:

  1. Державну сервісну службу містобудування України – виконуватиме реєстраційні функції у будівництві;
  2. Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні – визначатиме параметри, ДБН, єврокоди;
  3. Державну інспекцію містобудування України – проводитиме нагляд і контроль у будівництві.

Сама ідея розподілу дозвільних та контрольних функцій є правильною,але  її впровадження без зміни порядку функціонування призведе до ефекту хворої ракової клітини: замість одного хворого органу ми отримаємо три:

Експерти вбачають низку проблем, які створює запроваджена реформа:

Експертне середовище пропонує:

  1. Реанімувати робочу групу при Міністерстві розвитку громад і територій України/Уряді, оновити її персональний склад, залучити до неї представників галузі та експертного середовища, забезпечити участь у її роботі керівництва ЦОВВ. 
  2. Забезпечити прозору процедуру експертних обговорень усіх подальших змін та кроків впроваджуваної реформи сфери містобудування, а також виважене та системне реформування галузі.

Відкрите звернення громадськості щодо корупційних ризиків та дискредитації реформи державного архітектурно-будівельного контролю

ВГОРУ