Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрита заява Реанімаційного Пакету Реформ  щодо можливих дій Уряду з реорганізації конкурсної комісії щодо обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції

Відкрита заява Реанімаційного Пакету Реформ  щодо можливих дій Уряду з реорганізації конкурсної комісії щодо обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції

22 червня 2015 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк публічно відреагував на конфліктну ситуацію довкола конкурсної комісії з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). За словами Арсенія Яценюка, він готовий змінити представника від Уряду в конкурсній комісії … «і взагалі віддати громадським організаціям» представництво.

Реформаторська громадськість України щиро вітає бажання Уряду максимально швидко врегулювати конфліктну ситуацію навколо конкурсної комісії НАЗК. Для нас є особливо цінною персональна участь Прем’єр-міністра України в залагодженні проблемної ситуації та його готовність замінити свого представника у складі комісії.

Разом з тим, питання доброчесності щонайменше половини складу комісії все ще залишається відкритим. Як відомо, Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції виявив непоодинокі факти змови між учасниками виборів громадської частини конкурсної комісії та ухвалив рішення звернутись до Генпрокуратури України з проханням дослідити законність цих виборів. 

Враховуючи, що весь склад конкурсної комісії НАЗК вже був зафіксований у відповідному рішенні Уряду, для практичного втілення слів прем’єр-міністра закликаємо Кабінет Міністрів України:

  1. Скасувати на найближчому засіданні Уряду власне розпорядження про склад конкурсної комісії з мотивів порушень, встановлених перевіркою парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції та, за потреби, власним службовим розслідуванням.
  2. Визначити нову уповноважену особу від Кабінету Міністрів, якій доручити невідкладно організувати проведення нових виборів громадської частини конкурсної комісії.
  3. До кінця червня 2015 року напрацювати силами Міжвідомчої робочої групи з питань запуску роботи НАЗК чіткі критерії оцінювання антикорупційного досвіду громадських організацій. Передбачити можливість використання цих критеріїв під час аналізу документів організацій-учасниць повторних виборів громадської частини конкурсної комісії НАЗК з тим, щоби забезпечити обрання її членами осіб, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні і моральні якості, суспільний авторитет і здатні сформувати склад НАЗК з осіб, які мають принаймні не менші людські та професійні якості. 

Невідкладне та належне втілення цих кроків дозволить прем’єр-міністру України особисто контролювати хід антикорупційної реформи та бути впевненим у належному запуску Нацагентства.

У свою чергу Реанімаційний Пакет Реформ готовий надати всебічну допомогу Уряду як в розробці критеріїв оцінювання, так і в широкому анонсуванні нових виборів громадської частини комісії задля максимально репрезентативної участі в них профільних антикорупційних організацій. 

ВГОРУ