Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відкрита заява громадянського суспільства стосовно законопроекту “Про державну службу” №2490

Відкрита заява громадянського суспільства стосовно законопроекту “Про державну службу” №2490

Необхідність невідкладного ухвалення нового Закону України “Про державну службу” №2490 є однією із найважливіших позицій Коаліційної Угоди, Програми діяльності Уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі понад 20 мільярдів гривень.

Відповідно до Коаліційної Угоди, законопроект необхідно було прийняти ще у 4 кварталі 2014 року, а відповідно до Програми діяльності КМУ – у 1 кварталі 2015 року.

Серед новел законопроекту виключно конкурсний добір і призначення на усі посади державної служби, деполітизація державної служби, чітке відмежування від посад державної служби політичних та патронатних посад, та ще ряд революційних новацій. Він відповідає європейським принципам публічного адміністрування. Реформаторські команди в органах влади давно чекають на новий закон “Про державну службу”, який дозволить запустити реформування державного апарату, оптимізацію функціоналу та організаційних структур центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та інших державних органів.

Законопроект отримав підтримку Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України, міжнародної спільноти та громадянського суспільства України.

Ми закликаємо Уряд, лідерів Коаліції, усіх народних депутатів України мобілізувати зусилля для прийняття 26 листопада 2015 року законопроекту в цілому, у редакції запропонованій Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Ми переконані, реформа державної служби – базис та необхідна умова для успішного впровадження усіх реформ в Україні.

 

Реанімаційний Пакет Реформ, Центр політико-правових реформ, громадянська платформа “Нова країна”

ВГОРУ