Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Відбулося засідання Зборів організацій-учасниць РПР

Відбулося засідання Зборів організацій-учасниць РПР

21 листопада, в річницю Революції Гідності, відбулося чергове засідання найвищого органу Реанімаційного Пакету Реформ – Зборів організацій-членів коаліції. Участь у засіданні взяли 29 організацій, які мають право голосу та низка асоційованих членів РПР.

Відкрили засідання співголови Ради РПР, Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ та Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

Учасники заспівали гімн України на початку засідання.

Тарас Шевченко зауважив, що Збори вирішили зібрати 21 листопада не випадково.

Збори2

«Не випадково ми вирішили зібрати Збори Реанімаційного Пакету Реформ в цей важливий для держави день, 21 листопада, коли ми відмічаємо річницю Майдану і, напевно, вже сьогодні в багатьох виникає питання: «Чи Майдан дав щось корисне?». Для мене особисто Майдан точно мав величезну користь і величезне значення хоча б тому, що на Майдані був утворений Реанімаційний Пакет Реформ – коаліція, яку я вважаю найуспішнішою з усього, що в Україні було за 25 років у сфері об’єднання великої кількості успішних, сильних, потужних громадських організацій. І той факт, що ми за два з половиною роки не розтратили силу і енергію, а рухаємося консолідовано разом і проводимо чергові Збори – це одне із свідчень нашої сили і стійкості», – зауважив Тарас Шевченко.

За словами Ігоря Коліушка, одне з головних завдань тепер – поширювати досвід коаліції РПР в регіони.

Збори3

«На прикладі РПР вдалося на практиці довести, що коли різні громадські організації об’єднуються між собою, вони створюють синергію, з якою не можна не рахуватися ані владі, ані партнерам за межами України. І зараз важливо сприяти тому, щоб у регіонах виникли свої маленькі РПР і не так важливо, як вони будуть називатися, головне, щоб вони почали об’єднуватися. Потрібно, щоб вони перестали відчувати один в одному конкурентів на ринку грантів, і почали розуміти, що від їхньої згуртованості і об’єднання посилюється їхня спроможність вирішувати питання місцевої політики. Це те завдання, яке РПР загалом повинен тепер поставити собі на порядок денний», – сказав Ігор Коліушко.

Під час засідання учасники заслухали звіт роботи Ради РПР за рік. Серед ключових пунктів співголови Ради РПР назвали, зокрема, підготовку та ухвалення Стратегії РПР із затвердженням пріоритетів діяльності коаліції. Крім того, Рада ініціювала та представила нову Дорожню карту реформ, яку готував Секретаріат спільно з усіма групами. Важливим також стало затвердження концепції регіональної співпраці РПР. Співголови наголосили на тому, що вперше був оприлюднений звіт РПР за рік, започаткувавши традицію звітування.

Крім того, учасники Зборів заслухали також звіт Секретаріату РПР. Як наголосив керівник Секретаріату РПР Артем Миргородський, дуже важливим стало те, що коаліція значно посилила свою організаційну та інституційну спроможність.

Збори5

«Те, що нас вирізняє серед інших об’єднань – у нас є установчі документи, за правилами яких ми і працюємо. Ми започаткували також нову форму планування діяльності коаліції. Секретаріат удвічі посилив спроможність відділів адвокації та міжнародних відносин, повністю було перезапущено комунікаційний напрямок.  Надзвичайно важливим викликом зараз є посилення регіональної співпраці. А також покращення взаємодії з ГО-учасницями РПР, оскільки лише за останній рік їх кількість зрослі на третину», – зазначив Артем Миргородський.

Учасники обговорили результати роботи Ради та Секретарітату.

Одним із питань порядку денного Зборів ГО-учасниць стало затвердження нових членів коаліції. Зокрема, Збори шляхом голосування затвердили приєднання до платформи 20-ти громадських організацій, які долучилися до роботи в коаліції 2016-го року. Крім того, за результатами голосування, дві ГО – EasyBusiness і DiXi Group –  набули повного членства коаліції.

Збори7

Наприкінці засідання відбулося голосування нового складу органу стратегічного управління коаліції – Ради РПР. Згідно з правилами Хартії Реанімаційного Пакету Реформ, щонайменше третина складу Ради повинна оновлюватися кожного року. За результатами голосування Зборів ГО-учасниць, до складу Ради РПР увійшли:

Коліушко Ігор

Шевченко Тарас

Юрчишин Ярослав

Бекешкіна Ірина

Вишлінський Гліб

Сушко Олександр

Борзило Інна

Бураковський Ігор

Жернаков Михайло

Шабунін Віталій

Таран Віктор

Лукеря Іван.

Збори8

Наступне засідання Зборів ГО-учасниць РПР відбудеться за півроку.

Збори10

ВГОРУ