Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Відбулася зустріч міжнародних партнерів та Ради і Секретаріату РПР в межах планування Стратегії РПР на 2018-19 роки

Відбулася зустріч міжнародних партнерів та Ради і Секретаріату РПР в межах планування Стратегії РПР на 2018-19 роки

2 серпня Рада та Секретаріат РПР зустрілися з керівниками ключових донорських організацій, щоби обговорити планування Стратегії коаліції Реанімаційний Пакет Реформ.

На початку засідання директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко  зауважив, що зустріч відбувається у ході розробки нової Стратегії на наступні два роки. Крім того, в межах планування вже відбулися Збори ГО-учасниць РПР та стратегічна сесія експертів коаліції.

Під час зустрічі йшлося про погіршення відносин між політиками та громадянським суспільством та пошук нових інструментів ефективної взаємодії на найближчі два роки.

Учасники, зокрема, наголосили на необхідності розбудови регіональних коаліцій за моделлю РПР та фінансової підтримки на розвиток регіональних проектів коаліцій та посилення інституційної спроможності. Керівник Секретаріату РПР Артем Миргородський детально розповів про відвідування 15 міст в різних областях України з метою презентації РПР та сприяння у розбудові місцевих об’єднань.

Представники організацій міжнародної технічної допомоги підкреслили, що ГО-учасниці РПР досягли значних успіхів у розробці політик і публічному обговоренні своїх пропозицій. Втім, на думку декотрих донорів, у подальшому РПР варто більше взаємодіяти з новоствореними підрозділами виконавчої влади, які займаються виробленням державної політики в різних сферах з метою уникнення заміщення функцій держави.

РПР має стати координаційним центром для захисту інтересів громадянського суспільства в часи нав’язування декларування антикорупційним діячам та запровадження обов’язкового звітування.

На думку багатьох учасників, РПР та все громадянське суспільство має чітко усвідомлювати ризик реваншу та приходу до влади популістів. Вже сьогодні необхідно зосереджувати зусилля на розширенні діалогу з активними представниками суспільства, посиленні комунікації позитивних змін, розбудові довіри в суспільстві та серед учасників громадського сектору зокрема.

Міжнародні партнери підкреслили, що формат роботи РПР в частині врядування коаліцією, діалогу зі стейкхолдерами, формування порядку денного є унікальним і вартим подальшого розвитку. Втім, РПР має бути готовий трансформуватися в разі зміни політичного контексту.

ВГОРУ