Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Відбулася церемонія нагородження переможців КОНКУРСУ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У РЕГІОНАХ УКРАЇНИ «СУДОВИЙ ПОДОРОЖНИК»

Відбулася церемонія нагородження переможців КОНКУРСУ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У РЕГІОНАХ УКРАЇНИ «СУДОВИЙ ПОДОРОЖНИК»

16 липня 2015 року у рамках Всеукраїнського форуму РПР: “Реформи на регіональному рівні: плануємо, впроваджуємо, співпрацюємо” відбулася церемонія нагородження переможців КОНКУРСУ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У РЕГІОНАХ УКРАЇНИ «СУДОВИЙ ПОДОРОЖНИК».

Організатори: «Реанімаційний пакет реформ» (група судової реформи і реформи прокуратури), «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

 

Партнери: «Інститут розвитку регіональної преси», «Центр-політико-правових реформ», «Українська правнича фундація».

За краще розслідування у номінації «Відеоробота» перемогу здобули Тарас Зозулінський (“Як люди у мантіях відбирають майно громади») та Антоніна Торбіч ( «Добазарились»). Грошова премія – по 10 тис. грн. Інга Фляжнікова перемогла у номінації «Інтернет-публікація» («Як притягнути суддю до відповідальності»), Ольга Кушнерик – у номінації “Друкований текст” ( «Як живеться тим, у кого ми просимо справедливості»). Журналістки отримали по 5 тис. грн.

На конкурс “Судовий подорожник” надійшло 18 робіт від 10 авторів: 13 робіт у номінації “Відеоробота”, 4 роботи у номінації “Інтернет-публікація”, 1 робота у номінації “Друкований текст”. Усі роботи були створені і опублікованих у ЗМІ у 2015 році. Огляд тут.

 

Унікальність віднайдених фактів, достовірність інформації, глибина дослідження,  об’єктивність подання інформації – це основні критерії, за якими оцінювали надіслані на конкурс матеріали члени журі:

  1. Олекса Шалайський – головний редактор сайту “Наші гроші”.
  2. Людмила Панкратова – медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси».
  3. Олександр Акименко – співзасновник і керівник проекту platfor.ma.
  4. Федір Орищук – журналіст-розслідувач, автор у “Главком”, “Первая инстанция” (1i.com.ua).
  5. Михайло Жернаков – суддя, експерт групи судової реформи РПР.

«Судовий подорожник» – це конкурс для справжніх сміливців, правдолюбів, які готові глибоко «копати», заглядаючи у закрите і непрозоре – судову систему України. Ми віримо, що гірка правда, як і листя подорожника, здатна зцілювати. Тому її пошуки під час розслідування – це пошуки панацеї, засобу, який допоможе виявити болючі місця нашої судової системи і дозволить їй одужати.

ВГОРУ