Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Від куріння Україна щороку втрачає 85 тис. громадян та 3% ВВП

Від куріння Україна щороку втрачає 85 тис. громадян та 3% ВВП

Народні депутати та експерти закликали Верховну Раду посилити регулювання продажу “класичних” і електронних сигарет.  

За період 2010-2017 років поширеність куріння в Україні зменшилась на 20%, але досі 7,2 млн українців продовжують палити. Таку статистику навів генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський під час брифінгу народних депутатів і експертів під стінами Верховної Ради 19 вересня.

Від викликаних курінням захворювань щороку помирає 85 тисяч українців. Щорічно економіка України втрачає 3,2% ВВП ($3,6 млрд у 2018 році) через витрати на лікування та втрату працездатності населення через куріння. 

Верховна Рада ІХ скликання може досягнути прориву у захисті дітей від нікотинової залежності. Задля цього необхідно:

«Виробники сигарет роблять все можливе, щоб зробити куріння максимально привабливим та доступним. Але це суперечить державним інтересам: тютюнова індустрія зменшує людський потенціал держави, що робить її слабшою та більш вразливою», – зауважив Дмитро Чорний, народний депутат України.

На сьогодні 18,4% підлітків 13-15 років вже курять електронні сигарети. Учасники брифінгу закликали Верховну Раду заборонити продаж електронних сигарет неповнолітнім, взяти під державний контроль вміст заправних картриджів до цих сигарет, а також заборонити рекламу як електронних сигарет, так і тютюнових виробів для нагрівання. 

Нам необхідно запровадити ще кращі стандарти захисту від тютюну, ніж ті, які зараз діють у Європейському Союзі, закликала народний депутат Лада Булах.

«Україна входить до десяти пріоритетних країн Ініціативи Блумберга щодо скорочення споживання тютюну. Ми надаємо підтримку Україні для реалізації політики ВООЗ MPOWER щодо зменшення привабливості, доступності тютюнових виробів», – звернула увагу Келлі Хеннінг, директор глобальних програм з охорони здоров’я Bloomberg Philanthropies.

Брифінг під ВРУ організував Центр громадського представництва “Життя”, член Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ.

ВГОРУ