Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Верховна Рада надала добровольцям АТО статус учасників бойових дій

Верховна Рада надала добровольцям АТО статус учасників бойових дій

Позначки:

4 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №2045-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції”. 

Проект закону передбачає надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які брали участь антитерористичній операції на Донбасі не менше 30 календарних днів у складі неофіційних добровольчих підрозділів, які взаємодіяли зі Збройними силами України, Міністерством внутрішніх справ чи іншими військовими формуваннями. Про це повідомляє громадська організація “Юридична Сотня”, яка є співавтором проекту закону №2045-1.

Рішення щодо надання статусу УБД добровольцям прийматиме міжвідомча комісія Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Зауважимо, що проект закону стосується виключно надання статусу УБД добровольцям, а не легалізації добровольчих формувань. Статус УБД добровольці зможуть отримати саме за участь в АТО. Участь у операції Об’єднаних сил (ООС) враховуватися не буде.

Необхідні документи для отримання статусу УБД добровольцями:

  1. Довідка Міноборони, МВС, СБУ чи іншого відомства, яке згідно із законом “Про боротьбу з тероризмом” є суб’єктом боротьби з тероризмом, про період безпосереднього виконання особою бойових завдань в зоні проведення АТО.
  2. Витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення АТО.

При відсутності зазначених документів підставою для отримання статусу УБД будуть нотаріально завірені свідчення не менше 3-х свідків зі статусом “учасник бойових дій” або “особа з інвалідністю внаслідок війни”.

ВГОРУ