Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Верховна Рада відмовилася розглянути законопроект про скасування Єдиного демографічного реєстру

Верховна Рада відмовилася розглянути законопроект про скасування Єдиного демографічного реєстру

Сьогодні Верховна Рада відмовилася від розгляду чергового законопроект з громадського порядку денного – 4751 «Про документи, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон». Законопроект передбачав відмову від централізованої супер-бази даних про кожного громадянина України, створення якої було ухвалено ще за часів режиму Януковича.

Законопроект 4751 не включено до порядку денного.

Замість витрачання 800 млн. грн на створення Єдиного державного демографічного реєстру законопроект пропонував обмежитися існуючими відомчими реєстрами / базами даних. При цьому суттєво зменшвалися ризики тотального контролю з боку держави за приватним життям особи. Замість сплати кількох непрозорих і безпідставних платежів за закордонний паспорт пропонувався один платіж 250 грн. Електронні чіпи пропонувалось лишити тільки у біометричних закордонних паспортах, а не у всіх документах, що посвідчують особу. Це суттєво здешевило б вартість цих адміністративних послуг.

Отже, держава і далі фінансуватиме створення ЄДДР (демографічного реєстру – 800 млн грн.), а свавілля з оплатою паспортних послуг зберігається ще надовго.

1

eddr

Ризик провалу був дуже високим. Питання про включення до порядку денного потрапило на голосування у середу, коли навіть половина більшості не ходить до ВРУ. В результаті:

44

 

3

Скандальна історія довкола розгляду законопроекту вкотре привернула увагу до проблеми незахищеності персональних даних кожної людини в Україні. Проблема в тому, що увесь масив зібраної державними органами конфіденційної інформації про особу, по-перше, перебуває у залежності від зміни «політичних вітрів», а по-друге, поставлений на комерційні рейки.

ВГОРУ