Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Верховна Рада ухвалила пакет дерегуляційних законів, розроблених за участі громадськості

Верховна Рада ухвалила пакет дерегуляційних законів, розроблених за участі громадськості

3 листопада 2016 року український парламент ухвалив низку прогресивних законів, напрацьованих спільними зусиллями Міністерства економічного розвитку і торгівлі, народних депутатів, представників бізнесу та експертів.  Закони покликані суттєво спростити умови ведення бізнесу і сприяти утвердженню партнерських відносин між державою та підприємцями.

До економічного пакету увійшли закони про медіацію №3665 (ухвалений в першому читанні), про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг) №4496 (в цілому), про внесення змін до Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” щодо лібералізації системи державного нагляду №2418а (в цілому), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю) №2531а (в цілому) та закон про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності №3153 (в цілому).

Законодавчі зміни, підтримані Верховною Радою, є суттєвим кроком на шляху покращення бізнес-клімату та обмеження впливу держави на економіку, – вважає експерт Реанімаційного Пакету Реформ Дмитро Романович.

“Пакет законів про реформу системи нагляду (контролю) – це одна з необхідних передумов у перетворені інспекційних органів з каральних на сервісні та дружні до бізнесу. Запровадження презумпції невинуватості бізнесу, створення публічної інтегрованої бази перевірок, введення чітких правил застосування критеріїв ризику при плануванні перевірок та інші нововведення при їх належній імплементації будуть цьому сприяти. Окремо хотілося б підкреслити, що за рахунок обмеження кількості і тривалості перевірок бізнес щороку економитиме до 0,5 млрд. грн. навіть без урахування штрафів і хабарів, які доводилося сплачувати”, – наголосив Романович.

Крім того, за деякими оцінками, спрощення регулювання експорту послуг зробить можливим додаткові надходження валюти в країну, що раніше залишалися у закордонних платіжних системах,  на суму до $300 млн. Що ж до закону про медіацію, то прийняття у першому читанні відповідного закону можна вважати першим кроком на шляху повноцінного запровадження інституту медіації, яке істотно прискорить та здешевить вирішення суперечок у досудовому режимі.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ вважають ухвалений пакет законів революційним для українського суспільства.

“Регуляторні новації, підтримані парламентом 3 листопада, це один із тих небагатьох випадків, коли в результаті законодавчих змін виграють всі три зацікавлені сектори: громадськість, бізнес-спільнота і органи влади. Пакет законів, про який ідеться, дозволяє запобігти зловживанням контролюючих органів в процесі здійснення нагляду у сфері господарської діяльності, розширити практику застосування досудової процедури вирішення спорів (в тому числі економічних), а також мінімізувати адміністративні бар’єри для українських фрілансерів шляхом спрощення процедури експорту послуг. Як результат, відповідні закони підвищують рівень довіри між державою та підприємцями і створюють передумови для суттєвого покращення позицій України у рейтингу Doing Business Світового Банку. Експерти РПР були активними учасниками роботи над цим пакетом законів і вдячні всім, хто доклав зусиль до його ухвалення. Ми сподіваємось, що настільки ж продуктивний діалог із зацікавленими органами влади матиме місце і на етапі імплементації прийнятого законодавства, та готові всебічно цьому сприяти”, – зауважила менеджер з адвокації РПР Олена Прокопенко.

Громадськість сподівається на якнайшвидше ухвалення Верховною Радою закону про медіацію у другому читанні та невідкладне підписання Президентом чотирьох інших дерегуляційних законів, прийнятих в цілому 3 листопада.

ВГОРУ