Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №4484, що дозволяє реєструвати ліки за спрощеною процедурою

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №4484, що дозволяє реєструвати ліки за спрощеною процедурою

Положення, прописані у законопроекті, створюють умови реальної конкуренції на ринку лікарських засобів і покликані покращити доступ громадян до ліків. Спрощеній процедурі державної реєстрації лікарських засобів підлягають ліки, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки,Швейцарії,Австралії, Японії, Канади або будь-якої країни Європейського Союзу.

Складна та корумпована система державної реєстрації ліків в Україні вже призвела до катастрофічної нестачі цілого ряду медпрепаратів. Тому спрощення процедури реєстрації ліків є вкрай необхідним і своєчасним кроком.

Нагадаємо, що через саботаж чиновників МОЗ та деяких народних депутатів, першочерговий текст законопроекту №4484, внесений Кабміном на розгляду ВРУ 20.04.2016, був підмінений на такий, який повністю нівелює ідею дерегуляції фармацевтичного ринку України та навіть погіршує доступ до життєво важливих ліків для пацієнтів України. З цього приводу прем’єр-міністр ініціював службове розслідування.
Тому “Медична група” Реанімаційного Пакету Реформ сподівається на якомога швидшу імплементацію законопроекту 4484, а також очікує на публічне оприлюднення результатів службового розслідування. 

ВГОРУ