Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Верховна Рада має ухвалити зміни, які запустять систему електронного декларування службовців

Верховна Рада має ухвалити зміни, які запустять систему електронного декларування службовців

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект №3755, текст якого був запропонований народним депутатом від фракції БПП Вадимом Денисенко з голосу, без належного обговорення і без попереднього розгляду в комітеті. Ухвалені депутатами зміни до Закону “Про запобігання корупції” зруйнували б систему електронного декларування публічних службовців ще до початку її роботи. Це також ставило під ризик виконання Плану дій з візової лібералізації з ЄС.

Президент Петро Порошенко, відреагувавши на публічну критику та застереження з боку міжнародних партнерів, ветував запропоновані зміни, повернувши законопроект зі своїми пропозиціями.

Пропозиціями від Президента України, зокрема, передбачено:

Попри наявність серйозних недоліків (особливо щодо надмірного послаблення відповідальності), пропозиції Президента можуть вважатися компромісними за існуючих обставин. Зміни також були погоджені з ЄС, що важливо для отримання безвізового режиму.

Ухвалення цих змін дозволить повноцінно запустити систему електронного декларування вже в поточному році.

У зв’язку з цим громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ” закликає Верховну Раду України підтримати пропозиції Президента України в повному обсязі та запустити систему електронного декларування публічних службовців.

З повагою,
група РПР “Антикорупційна реформа”

ВГОРУ