Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > В законодавстві не визначається термін “громадське місце”, – юрист

В законодавстві не визначається термін “громадське місце”, – юрист

Позначки:

В українському законодавстві відсутнє чітке визначення поняття “громадське місце”, про це розповів керівник проектів Центру політико-правових реформ Євген Крапивін в ефір “Громадського радіо”. 

Нагадаємо, Кабінет міністрів заборонив з 6 квітня на весь період карантину перебувати в громадських місцях без захисної маски або респіратора. 

“В українському законодавстві поняття «громадське місце» не визначено. Судова практика частково посилається на закон про заборону паління в громадських місцях. Проте цей закон прямо вказує, що його положення і визначення застосовуються виключно для цілей цього закону. А, по-друге, він містить доволі цікавий перелік місць, у якому є заклади громадського харчування, під’їзди будинків, ліфти, дитячі майданчики, але при цьому – у цьому переліку немає вулиці”, – каже юрист.

Судячи з положень цього закону, громадяни не зобов’язані носити маску на вулиці. Але Крапивін зазначає, що краще все ж таки виходячи з дому вдягати маску та носити її протягом перебування на вулиці,кафе та інших громадських місцях

“Очевидно, що маску треба одягати усюди, виходячи з власного будинку, аби не наражати себе на небезпеку заплатити штраф. Бо з правової точки зору, все тут дуже неоднозначно – поняття «громадського місця», яке поширювалося на всі інші закони, в українському законодавстві просто не визначено”, – додає Євген Крапивін.

ВГОРУ