Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > В Україні почалася нова хвиля реабілітації жертв комуністичних репресій

В Україні почалася нова хвиля реабілітації жертв комуністичних репресій

Позначки:

90-річний мешканець Закарпатської області Іван Мирон став першим, кого Національна комісія з реабілітації визнала реабілітованим відповідно до оновленого Закону України “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”, повідомляє Український інститут національної пам’яті. 

У 1950 році Івану Мирону прийшла повістка йти служити до радянської армії, але він не захотів брати у руки зброю проти своїх і встав на бік націоналістичного підпілля. У квітні 1951 року Іван відібрав  зброю з набоями у охоронця в сільраді в Росішці, а вже через місяць його разом з 17-ма іншими повстанцями заарештували співробітники НКВС. 22-річного Івана Мирона і ще 5-ох його товаришів засудили до 25 років позбавлення волі.

У 1960 році після ухвалення нового  Кримінального кодексу СРСР максимальний термін покарання зменшили з 25 до 15 років, але Івана Мирона звільнили тільки у травні 1976 року. 

Нагадаємо, до складу Національної комісії з реабілітації увійшли три експерти групи “Національна пам’ять” Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ: Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ, Володимир Бірчак, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху, та Роман Подкур, відповідальний секретар Головної редколегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

ВГОРУ