Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > В Україні одна з тютюнових компаній сплатила рекордний штраф у 460 млн грн

В Україні одна з тютюнових компаній сплатила рекордний штраф у 460 млн грн

Група компаній «Імперіал Тобакко», до якої входять «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», сплатила накладені Антимонопольним комітетом України (АМКУ) штрафи на загальну суму майже 460 мільйонів гривень.

Відповідне рішення АМКУ ухвалив 10 жовтня 2019 року в рамках справи про змову між монопольним дистриб’ютором цигарок та виробниками тютюнової продукції. Загальна сума штрафів, яка була накладена на всіх учасників змови, сягнула 6,5 мільярдів доларів.

Група компаній «Імперіал Тобакко», як і інші фігуранти справи, спробувала оскаржити це рішення АМКУ в суді. Однак 20 липня цього року столичний господарський суд відхилив позов «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» до АМКУ з вимогою визнати частково недійсним рішення Комітету про накладення на компанії штрафів.

АМКУ позитивно оцінює рішення групи компаній «Імперіал Тобакко» не затягувати далі судову тяганину та сплатити штраф за порушення конкурентного законодавства. У АМКУ сподіваються, що й інші фігуранти наслідуватимуть цей приклад.

Рішенням АМКУ від 10 жовтня визнано, що ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», ПрАТ «Філіп Морріс Україна», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн», ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», ТОВ «ТЕДІС Україна» вчинили порушення, передбачене пунктом 5 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками сигарет.

За вчинені порушення накладено штрафи на:

Джерело: прес-служба АМКУ 

ВГОРУ