Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > В Україні кожен 5-й підліток курить електронні сигарети, – експерт

В Україні кожен 5-й підліток курить електронні сигарети, – експерт

Один з головних фокусів законопроекту №2813  – це захист дітей від нікотинової залежності, адже 95% курців починають палити у віці до 21 року. На це звернула увагу виконавча директорка ГО “Життя” Лілія Олефір під час ефіру на телеканалі “Рада”.

Законопроект №2813 передбачає заборону реклами сигарет у магазинах і кіосках.

“Одним з елементів реклами є сама брендована пачка сигарет. Проект закону пропонує зробити всі сигаретні пачки однакового темно-оливкового кольору з великими зображеннями наслідків хвороб, які спричиняє паління”, – говорить Олефір.

Кожен 5-й підліток в Україні курить електронні сигарети, які разом з іншими новими засобами для нагрівання тютюнових виробів зараз не регулюються законодавством. Законопроект №2813 покликаний заповнити ці юридичні прогалини. 

“7,4% дітей у віці 14-17 років вже пробували курити ці нові засоби для нагрівання тютюну”, – зауважує виконавча директорка ГО “Життя”.

Однією з прогресивних норм проекту закону №2813 є заборона продажу тютюнових виробів особам до 21 року. Наприклад, у грудні 2019 року Конгрес Сполучених Штатів проголосував за відповідну заборону у всіх штатах США.

“Більше 80% українців підтримують збільшення переліку місць, де заборонено паління, а також заборону реклами тютюнових виробів. Тому законопроект №2813 зараз на часі”, – каже Лілія Олефір.

Цей законопроект, на відміну від альтернативних, є комплексним: він імплементує не лише положення Директиви 40 Європейського Союзу, а й Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, ратифікованої 180 державами світу.

Нагадаємо, в Україні щороку 85 тисяч осіб помирають від хвороб, які спричинені курінням. 

ВГОРУ