Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > В Україні до протидії COVID-19 долучені майже половина ГО, — дослідження

В Україні до протидії COVID-19 долучені майже половина ГО, — дослідження

Абсолютна більшість громадських організацій в Україні (97 %) продовжують працювати в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Водночас 79,4 % організацій перейшли до онлайн-формату роботи, тоді як 17,6 % ГО і далі працюють у звичайному режимі. Про це свідчать результати онлайн-опитування Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ “Оцінка спроможності ОГС в умовах COVID-19″, яке презентували 12 травня. Усього було отримано відповіді від 68 організацій національного та регіонального рівнів (крім окупованих частин Луганської та Донецької областей і АР Крим).

Більше половини громадських організацій (67,6 %) почали впроваджувати інноваційні підходи у своїй діяльності. Здебільшого це стосується проведення конференцій, тренінгів та інших заходах у форматі онлайн. Проте майже кожна друга організація (55,9 %) заявляє про меншу ефективність онлайн-дискусій у порівнянні зі звичайними.

Більшість ГО (66,2 %) частково змогли адаптувати свої проекти до реалізації в умовах пандемії, а кожна четверта організація (25 %) змогла адаптувати повністю. Про скасування всіх проектів заявляє майже кожна десята ГО (8,8 %).

Трохи більше половини громадських організацій (54,4 %) говорять про зменшення можливостей у пошуках фінансування. І лише 13,2 % заявляють про збільшення можливостей одержувати кошти на свою діяльність.

Також більше третини ГО (39,7 %) констатують значне або часткове погіршення співпраці з органами влади та місцевого самоврядування в умовах пандемії. Про покращення цієї співпраці говорить лише кожна десята організація (11,8 %). Але майже половина громадських організацій (45,6 %) долучені до вироблення рішень щодо протидії COVID-19.

ВГОРУ