Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > В РПР презентували концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я

В РПР презентували концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я

18 лютого в офісі Реанімаційного Пакету Реформ експерти робочої групи при МОЗ презетнували для громадськості та обговорення Концепцію фінансування системи охорони здоров’я в Україні. В робочу групу входили не лише представники профільного Міністерства та Мінфіну, але й члени обласних Департаментів охорони здоров’я та міжнародні експерти.

Після презентації учасники заходу обговорювали можливі ризики, пов’язані з імплементацією основних положень документу.

w

Павло Ковтонюк, проектний менеджер реформи охорони здоров’я Національної ради реформ, учасник відповідної робочої групи при МОЗ зазначив: “Модель фінансування системи охорони здоров’я грунтується на наступних принципах:

Учасники заходу дійшли згоди що потрібно розробити зрозумілі критерії формування громадських наглядових рад при закладах охорони здоров’я, забезпечити повноцінну систему підготовки управлінців медичних закладів. Експерти переконані що потрібно чітко визначити державний орган, який відповідатиме за імплементацію нової системи фінансування та створити сприятливе правове поле для впровадження Концепції в життя (зокрема змінити 49 статтю Конституції України). Медики-практики зазначали що потрібно розробити технологію мотивування виконавців реформи фінансування системи охорони здоров’я та дати чітке юридичне визначення терміну “медичні послуги”, а з ним і законодавчо закріпити перелік таких послуг. Важливо вже в найбличжим часом запровадити механізм зовнішнього контролю за діяльністю замовника медичних послуг (так званої Національної агенції з фінансування охорони здоров’я).

r

Експертка з Данії Anne Johansen, представниця ВООЗ, яка входила в робочу групу по розробці Концепції, завершила обговорення, наголосивши на тому, що представлений документ –  це лише перший крок реформи: “Попередні спроби реформування системи були невдалими, оскільки спочатку не було реформовано систему фінансування. Всі озвучені деталі дуже важливі, але це наступні кроки після зміни фінансування системи  охорони здоров’я”.

t

ВГОРУ