Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “В переліку суддів на безстрокове призначення – судді Майдану, з непідтвердженими статками та брехнею в деклараціях”, – Маселко

“В переліку суддів на безстрокове призначення – судді Майдану, з непідтвердженими статками та брехнею в деклараціях”, – Маселко

Позначки:

7 травня Вища кваліфікаційна комісія суддів буде рекомендувати призначити безстроково 96 суддів. Однак серед них є ті, хто отримав обґрунтовані негативні висновки Громадської Ради Доброчесності.

Про це розповів Роман Маселко, член Громадської Ради Доброчесності.

7 травня має відбутись засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де буде рекомендовано до призначення безстроково 96 суддів. Усі ці судді пройшли співбесіди, які розпочались 23 березня, і ВККС визнала їх компетентними та доброчесними.

Однак серед суддів, рекомендованих до призначення, є ті, хто отримав негативні висновки Громадської Ради Доброчесності.

“Зокрема, це Інна Белоконна, екс-дружина Андрія Портнова, яка має 3 величезні квартири, будинок під Києвом та елітну автівку, яка зареєстрована, імовірно, на якусь її знайому. Це суддя Майдану Наталія Марфіна з Дніпровського суду, яку просто посеред засідання викликав інший суддя, і після розмови вона різко змінила свою позицію по справі. І це не єдине зауваження щодо неї. Інший суддя Майдану – Анзор Саадулаєв, який позбавляв активістів водійських прав за поїздку до Межигір’я. Вікторія Кицюк, яка рік тому потрапила в скандал з поліцією. Олеся Артоуз, яка в деклараціях некоректно вказала родинні зв’язки, “забувши” вказати родича з корупційним минулим”,  – називає конкретні прізвища та претензії Роман Маселко.

Раніше Громадська рада доброчесності вийшла з процесу і заявила, що це оцінювання є фейковим та протягуванням недоброчесних суддів та суддів Майдану. Тому проведення співбесід відбувалось без участі громадськості.

“Оцінювання цих суддів відбувалось без участі громадськості. Не було змоги оцінити поставлені їм питання. Зрештою, те, що проблем не було виявлено в процесі кваліфікаційного оцінювання, не означає, що їх не було б виявлено, якби «незручні» питання суддям ставили представники громадськості”,  – наголошує Маселко.

Активіст заявляє, що призначення цих суддів суперечить самій суті судової реформи, яка мала привести до очищення та оновлення судової системи.

“Ми попереджували, що це оцінювання – фейк і окозамилювання. Звільнили лише одного Саніна. Може, ще звільнять когось одіозного. Зрештою відсіють 1-3%  і скажуть, що це успішна судова реформа. Але ж має бути повне оновлення і перезавантаження системи. Тож 7 травня очікуємо підтвердження негативних прогнозів, які давала ГРД, виходячи з процесу оцінювання”, – підсумовує Маселко.

Як відбувається оцінювання українських суддів: деталі фейкового процесу

ВГОРУ